Aktuality

Poruba veze cennou výhru z Partizánského

25.3.2017, 19:49

Házenkářky DHC Sokol Poruba vezou cennou výhru z Partizánského, kde vyhrály utkání 22. kola Interligy 31:27 (17:16) a připsaly si do tabulky třináctou výhru. Už ve středu čeká ostravský celek další utkání v Mostu.

Poruba zlomila odpor domácího celku během deseti minut druhého poločasu (36. a 46. minutou), kdy využila oslabení Partizánskeho a ze stavu 23:19 zvýšily svůj náskok na 28:19.

Ostravské hráčky si tak upevnily pátou příčku v tabulce, když o své zasloužené výhře rozhodly ve druhém poločase. Vydařený návrat do sestavy po zranění prožila slovenská reprezentantka Eva Minarčíková, která se na výhře podílela šesti góly. „V prvním poločase jsme dostali hodně branek. A to většinou po zbytečných chybách v obraně. Po přestávce jsme se zlepšili v defenzívě a rozhodli z rychlých protiútoků. Celkově jsme ale nepřenesli herní pohodu z pohárového utkání, spokojený mohu být tak s patnácti minutami hry," hodnotil zápas kouč Poruby Peter Olšavský.

HK Slavia Partizánske - DHC Sokol Poruba 27:31 (16:17). Branky Poruby: Kostelná 8, Šviráková 6, Minarčíková 6, Marčíková 6, Konečná 2, Rechtorisová 1. Révajová 1, Maiwaelderová 1.