Poruba v dohrávce neuspěla a potřetí prohrála s Veselím

24.3.2011, 18:30

Házenkářky DHC Sokol Poruba nezvládly čtvrteční dohrávku 18. Kola mezinárodní Interligy, když prohráli v Polance s Veselím nad Moravou 29:34 (14:17).

Ostravské házenkářky dokázaly se svými soupeřkami v úvodu utkání držet krok a několikrát se dokonce dostaly do vedení. Do konce prvního poločasu však Veselí nad Moravou ukázalo svou kvalitu a zkušenost. Po třiceti minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 14:17. Oporami hostů byly především výborné střelkyně Fleková s Chmelařovou a v neposlední řadě zkušená brankářka Lenka Černá, která vytasila několik bravurních zákroků. Během druhé půle se Sokol Poruba nezmohl na větší odpor, ovšem ke cti domácích házenkářek lze přičíst fakt, že bojovaly až do závěrečné sirény a konečný stav dotáhly do podoby 29:34. Nejlepší střelkyní domácích se stala Romana Tomečková s osmi góly, na druhé straně se mezi tři tyče nejčastěji trefovala Tereza Chmelařová, která se prosadila devětkrát.

Hlasy trenérů
Peter Sabadka (Veselí n. M.):
„Do utkání jsme šli s jasným cílem bodovat. Měli jsme kompaktní obranu a prosazovali se také v útoku. Myslím si, že děvčata odvedla zodpovědný výkon, i když jsme v jednu chvíli ztratili koncentraci a nechali soupeřky hrát přesilovou hru šest na čtyři. Zápas jsme poté ovšem dotáhli zaslouženě do vítězného konce.“
Aleš Chrastina (Sokol Poruba): „O lepší výsledek jsme se připravili tím, že se nikomu nedařilo podle našich představ. Více jsem čekal od Karoliny Richvalské, která má předpoklady, ale dnes jí to bohužel úplně nevyšlo. Soupeř nás také převyšoval na postu brankářky. Lenka Černá podala výborný výkon a vychytala spoustu našich šancí.“
DHC Sokol Poruba – HC Britterm Veselí n. M. 29:34 (14:17)
Branky: Tomečková 8/1, Richvalská 5, Adámková 4, Mrózková 4, Hrbková 3/2, Selucká 3, Mýlková 1, Mališová 1 – Chmelařová 9, Fleková 8/1, Drotárová 6, Súkeníková 5, Tomečková 3/2, Kratochvílová 1, Viniatinská 1, Kočí 1. Rozhodčí: Gabriš, Macko. Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Diváci: 200.
Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) – Richvalská, Tomečková, Hrbková, Adámková, Mrózková, Mýlková – Osinová, Lešková, Mališová, Ganzerová, Šimečková, Selucká.
Veselí n. M.: Černá (Zvoničová) – Súkeníková, Drotárová, Tomečková, Kočí, Fleková, Chmelařová – Romanová, Kratochvílová, Korjičuk, Jandásková, Viniatinská, Benedíková.
Sled branek: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:8, 8:8, 8:11, 9:11, 9:12, 11:12, 11:14, 12:14, 12:16, 13:16, 13:17, 15:17, 15:23, 16:23, 16:24, 18:24, 18:25, 19:25, 19:26, 21:26, 21:27, 23:27, 23:32, 27:32, 27:34, 29:34