Aktuality A-tým

DHC Sokol Poruba už ve čtvrtek hostí v dohrávce Veselí

22.3.2011, 17:48

Klíčový zápas v boji o záchranu házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly, což ale rozhodně neznamená, že by jejich mise v Interlize byla splněna. „Budeme chtít naše postavení vylepšit," hlásí pivotmanka Poruby Dominika Selucká.

Už ve čtvrtek čeká v Polance ostravské házenkářky dohrávka 18. kola s Veselím, který slibuje opět dramatickou podívanou. „Určitě se nám bude hrát po sobotní výhře nad Jindřichovým Hradcem mnohem uvolněněji," řekl Selucká, která se ještě vrátila k poslednímu utkání.

Pivotmanka po výhře 24:22 přiznala, že její celek bojoval spíše s vlastní nervozitou než se soupeřem. „Ta tíha utkání na nás dolehla. Bylo znát, že vedení klubu, trenéři, fanoušci i my hráčky moc chceme vyhrát. Bylo jasné, že pokud se nám to podaří, budeme mít záchranu doopravdy na dosah. Tohle všechno se projevilo i v zápase, kdy jsme byly hodně nervózní. Dělaly jsme chyby v obraně i útoku. Ale i takové zápasy se prostě hrají a já jsem stejně jako všechny holky v kabině šťastná, že to dobře dopadlo," vyznala se Selucká. „V té minitabulce čtyř nejhorších českých celků bude mít Hradec na kontě nulu a já nevěřím, že bychom v nadstavbě s nimi dvakrát prohrály."

Poruba podle jejich slov bojovala s nervozitou až do samotného závěru utkání, kdy v dramatické koncovce nakonec ostravské házenkářky rozhodly o těsném vítězství. „Vůbec jsme se nedostaly ke hře, co jsme chtěly. Vše pramenilo z toho, že jsme špatně bránily a nedostaly jsme se ke hře na rychlé protiútoky. To byl asi taky největší rozdíl mezi prvním zápasem v Hradci, který jsme zvládly mnohem lépe," řekla Selucká.

„Čekaly jsme tvrdý boj, ale ne až takový. Nemá cenu si na něco stěžovat, všichni jste viděli, jak Hradec hraje. Nepříjemně se bránila jejich pitvoka. Ta zvedla ruce a já měla loket v puse. Ale jak říkám zápas jsme vyhrály a to je to hlavní. Je třeba se dívat na další zápasy," dodala Selucká.

 

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně