Aktuality A-tým
Ve sváteční úterý cestuje Poruba na půdu posledního Hodonína
7.5.2018, 11:32
Rychlým tempem pokračuje české play-out házenkářek. Poruba se pokusí napravit dojem z předchozích nepovedených střetnutí, když v úterý od 17 hodin hraje na půdě Hodonína.
Právě poslední celek tabulky dokázaly Ostravanky porazit, když před deseti dny načínaly svou cestu play-out. Na vítězství 24:21 však posléze nenavázaly a z dalších dvou utkání - doma se Zlínem a v sobotu v Písku - vyšly naprázdno.
„V prvním poločase tam byly nějaké chybičky, ale hráli jsme dobře a vyhrávali až o šest gólů. Byl to pohodový průběh a hráli jsme i sebevědomě," vrátil se kouč Peter Olšavský k porážce v Písku 21:22.
„Pak ale přišlo pár momentů, které nás rozložily, a nemohli jsme se dostat zpět do tempa. K tomu přibylo množství vyložených šancí, které jsme neproměnili, dostali jsme se do útlumu, křeče a neuměly se z toho dostat," pokračoval trenér s tím, že tohle je pro něj cenný poznatek. „To jsou do budoucna důležité věci, na kterých musíme pracovat a vypořádat se s tím," dodal Olšavský.
Připustil, že by týmu v zápasech, v nichž mu o nic nejde, chyběla motivace. „My se ale musíme naučit hrát i tyto zápasy, hráčkám jsem to také vyšším hlasem řekl, že tu nejde jen o odehrání nějakého utkání. Je tu jméno klubu DHC Sokol Poruba, které jednoduše v ženské házené něco znamená, nemluvě o jménu každého z nás. Nesmíme tedy dopustit je špinit takovými výkony. Toto by momentálně měla být největší motivace," řekl Olšavský.
Od Hodonína, kterému stále jde o záchranu, čeká, že půjde do střetnutí na krev a s cílem vyhrát. „Nic jiného jim nezbývá. Mají poslední šanci udělat něco pro to, aby neskončili poslední," zakončil Peter Olšavský.