Aktuality A-tým

Poruba podlehla Michalovcům a spadla do play-out

14.4.2018, 18:33

Porážkou zakončily své působení v této sezoně mezinárodní MOL Ligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Petera Olšavského nestačily v duelu 25. kola na Michalovce, když jim podlehly 27:28 (13:16) a jelikož Olomouc v závěrečném kole vyhrála, spadly Ostravanky do bojů play-out.

Dlouho to vypadalo, že hostující hráčky zlomí odpor domácího týmu na přelomu poločasů, když v závěru toho prvního poodskočily na rozdíl tří branek, který po obrátce ještě zdvojnásobily. Poruba se však nevzdala, zabojovala a výrazně utkání zdramatizovala, když v závěrečných vteřinách sahala po vyrovnání a zisku bodu. Snaha Revajové však dvakrát skončila na brankářce Mulikové, potažmo obraně slovenského celku.

Sokolky, kterým nyní s 28 body patří pátá příčka v MOL Lize, tak nyní musí čekat na výsledky Veselí a Olomouce v tomto, potažmo závěrečném kole, jež se hraje příští týden. Poruba má v něm volno.

Ohlasy trenérů:

Peter Olšavský (Poruba): "Za sebe musím říct, že nám utekly dva úseky, které nás nakonec stály vítězství. Závěr prvního poločasu, kdy nám soupeř odskočil na tři góly, navíc po našich chybách, které nebyly vytvořené pod tlakem soupeře. Spíše naší lehkovážností. Do druhého poločasu jsme děvčata nabádali, že nesmí dělat chyby, musí proměňovat šance a v obraně být agresivnější. Brzdilo nás i to, že nám to vzadu nefungovalo, dostali jsme hodně branek. Na začátku druhé půle nám soupeř utekl o šest gólů a to se proti Michalovcům těžko dobíhá. Dokázali jsme to trochu stáhnout, ale závěr nám bohužel nevyšel. Chtěli jsme hrát play-off, ale nic jiného než se soustředit na to, abychom sezonu dohráli se ctí, nám už nezůstává."

Ján Packa (Michalovce): "Pro nás to byl dost důležitý zápas z pohledu postavení v tabulce, chceme jít do slovenského play-off z prvního místa. Naštěstí se nám to podařilo, v poločase jsme vedli o tři góly. Když to pak bylo o šest, tak jsem si říkal, že snad už neprohrajeme, ale vidíte, všechno je možné. Tam jsme hráli trochu lehkovážně, nastřelili jsme tři tyčky, nedali důležitou sedmičku, brankářka si míč srazila do brány, navíc jeden gól nebyl uznaný. Bylo tam víc chyb, které by družstvo nemělo udělat. Z vítězství mám radost, ale máme na čem pracovat."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)

Branky: Polášková 6/1, Desortová 5/2, Andrýsková 4, Minarčíková 4, Revajová 3, Konečná 2, Rechtorisová 2, Sekulová 1 - Rebičová 6, Holešová 5, Trehubová Fiľková 5, Trúnková 3, Wollingerová 3, Habánková 3/1, Kišíková 2, Čovičová 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. ŽK: 3:3. Vyloučení: Andrýsková 2 - Kišíková 2, Rebičová. Diváci: 135.