Aktuality A-tým

Kapitánka Romana Tomečková: V sobotu tam necháme všechno

14.3.2011, 14:45

Právě na její schopnosti i zkušenosti budou trenéři i fanoušci v sobotním šlágru s Jindřichovým Hradcem hodně spoléhat. Kapitánka DHC Sokol Poruba Romana Tomečková pevně věří, že její celek zápas zvládne a přiblíží si záchranu v soutěži.

Asi je zbytečné se dokola ptát, jak důležitý zápas vás čeká...

Přesně tak. Každý, kdo naší soutěž sleduje tak ví, že tento výsledek se bude započítávat do tabulky v boji o záchranu v české lize. My dobře víme, že pokud vyhrajeme, budeme mít před Jindřichovým Hradcem náskok osmi bodů, což by bylo fantastické. Neříkám, že by bylo rozhodnuto, ale byly bychom hodně blízko záchrany.

A to vás určitě požene v sobotu dopředu. Jak moc je pro psychiku důležité, že jste zvládly úvodní zápas na palubovce soupeře?

Hlavně proto, že máme ty dva body v tabulce. Nemá cenu si nic nalhávat, i Jindřichův Hradec si umí spočítat, jak na tom je. I oni to budou brát jako poslední možnost se vrátit do boje o záchranu. Budeme s nimi hrát i se sobotním zápasem ještě třikrát, takže i soupeř cítí šanci. Myslím, že si jsou vědomi toho, že jejich záchrana veden pouze přes výhry s námi. My se díváme samy na sebe a budeme chtít v domácím prostředí vyhrát! Rozhodně nic nepodceníme a půjdeme do toho absolutně na plno. Musíme hrát dobře v útoku i obraně, prostě bez chyb.

Co uděláte proto, abyste nebyly přemotivované?

Za holky v kabině můžu spíše říct, že se na utkání těšíme. Nervózní je spíše vedení klubu a trenéři, protože je jasné, že se od nás čeká záchrana. A v poslední době moc nevyhráváme, takže je jasné, že všichni to chceme zlomit.

Jak moc podle vás Porubu přibrzdila chřipková epidemie?

Nemá cenu se k tomu moc vracet, protože na tom už nic nezměníme. Ale každému je jasné, že se to na výkonech podepsalo. Stále nemáme jednu hráčku základního kádru v pořádku, takže určitě jsme na nemoc doplatily. Ale vyloženě jsme po epidemii nezvládly jen zápas v Mostě, kdy jsme byly hodně nervózní a naopak domácí zase pořádně nažhavené. Na ten zápas jsme připravovaly v nadsázce desetkrát více, než na běžný duel, ale nervozity a stresu jsme se nezbavily.

Nechceme nic přivolávat, ale podobné to klidně může být i v sobotu. Co teda uděláte proto, aby se situace z Mostu neopakovala?

Třeba nám právě ta zkušenost pomůže. Musíme si v kabině sednout a jasně si říct, že do toho půjdeme od začátku na více než sto procent. Už proti Olomouci jsme jasně ukázaly, jak se bojuje o body. Já pevně věřím, že se semkneme a na palubovce necháme všechny síly. Ten tlak prostě k této soutěži patří a já si spíše myslím, že si ho musíme užívat. Je jasné, že se právě o tomto duelu hodně mluví a těšíme se na něj nejen my hráčky, ale také fanoušci. Hlavně pro ně ho musíme zvládnout!

Jindřichův Hradec se často prezentuje hodně tvrdou hrou. Jste na ní připravené?

Hrají tak hlavně doma, kde to možná čas od času na soupeře zkusí. My se ale zastrašit nenecháme a rozhodně se nebojíme. Já si ale spíše myslím, že doma budeme hrát svou hru a budeme se snažit hrát rychlou házenou založenou na dobrém pohybu. Fyzicky jsme na tom lépe a měly bychom toho využít.

Hodně spoléháte i na podporu fanoušků, kteří se v Polance naučili na házenou v hojném počtu chodit.

Já jsem podobnou atmosféru ještě nikdy nezažila. V Polance jsou fakt super lidi, kteří nás povzbuzují i v době, kdy prohráváme nebo se nám tolik nedaří. A to je pro celý tým super podpora. Proti Olomouci jsme ukázaly, že házenou hrát umíme.

Jak vůbec zatím hodnotíte výkony Poruby v Interlize?

Z mého pohledu se rozhodně nemáme za co stydět. S řadou špičkových celků Interligy jsme odehrály vyrovnané zápasy, což jsme před sezonou ani nečekaly. Je dobře, že výkonnost týmu jde nahoru. Třeba naposledy jsme doma nehrály kompletní a s Olomoucí prohrály o gól. Já věřím, že v příští sezoně budeme otrkanější a ještě lepší.

Jaké máte ohlasy na výkony třeba od protihráček. Řada týmů se přesvědčila, že v Polance se body nezískávají snadno.

Ohlasy jsou pozitivní. Mě těší, že jsme zatím rozhodně Ostravě v Interlize ostudu neudělaly. Řada mladých holek hraje svou první sezonu v této soutěži a pořád se lepší.

Třeba proti Olomouci jste ale právě kvůli chybějícím zkušenostem koncovku nezvládly.

Já si ale spíše myslím, že v tom byla smůla. I Olomouc udělala v závěru spoustu chyb, které běžně nevidíte ani v dorostenecké lize. A to má Olomouc určitě mnohem ostřílenější celek.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně