Senzace se nekonala. Poruba prohrála v Bánovcích

12.3.2011, 19:47

Senzace se nekonala. Čekání Házenkářek DHC Sokol Poruba na první bodový zisk na slovenské půdě pokračuje. Svěřenkyně trenéra Aleš Chrastiny prohrály sobotní duel 22. kola Interligy v Bánovíchc 30:36 (14:19).

Bánovce v souboji s nováčkem soutěže potvrdily výbornou formu z posledních dní, když naposledy dokázaly dokonce vyhrát na půdě Slavie Praha. Poruba držela vyrovnaný stav dvacet minut, až pak se dostaly domácí hráčky výraznějšího vedení, které do poločasu narostlo na pět branek. Ostravské házenkářky se ale nevzdaly a bojovaly o svou naději. V úvodu druhého poločasu se jim taky podařilo náskok stáhnout, když byl stav 22:20 ve prospěch domácích. Pak ale Bánovce opět přidaly a dovedly duel vcelku bez problémů do vítězného konce.

Trenér Poruby Aleš Chrastina nebyl spokojený hlavně s hrou obrany. „Zklamali jsme hlavně v obranné činnosti. Holky neplnily taktické pokyny. Ostatně šestatřicet inkasovaných branek hovoří za všechno. O to více mě mrzí, že Bánovce nepřevedly žádnou smršť rychlých protiútoků. Velké problémy nám dělala Zuzana Bahýlová," hodnotil utkání na tiskové konferenci Aleš Chrastina.

Bánovský HK Gabor Bánovce n./B. - Sokol Poruba 36:30 (19:14).

Nejvíce branek: Tóthová 9, Geričová 8/3, Gašparovičová 6, Surovčíková 5, Bahýlová Zuzana 5, Hrubá 1, Bahýlová Ivana 1, Petríková 1 - Tomečková 8, Adámková 6, Selucká 4, Mýlková 3, Hrbková 3, Richvalská 3, Osinová 2, Mrózková 1.

Rozhodčí: Dubajová, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1.

Vyloučení: 3:4.

Diváci: 450.

Bánovský HK Gabor Bánovce n./B.: Vargová, Babicová - Ladicsová - Gašparovičová, Tóthová, Petríková, Hrubá, Michalíčková, Surovčíková, Bahýlová Ivana, Gogová, Bahýlová Zuzana,Turková. Tréner: Pompoš Ivan
Sokol Poruba: Roháčková, Doláková - Osinová, Mýlková, Lešková, Tomečková, Mališová, Ganzerova, Hrbková, Adámková, Richvalská, Oroszova, Mrózková, Selucká. Tréner: Chrastina Aleš