Aktuality A-tým

Poruba se pokusí v Bánovcích prolomit slovenské prokletí

10.3.2011, 17:22

Navázat na poslední bojovný výkon s Olomoucí se pokusí házenkářky |DHC Sokol Poruba které v sobotu hrají v Bánovcích. Pro svěřenkyně trenéra Aleše Chrastina to je další možnost přepsat klubovou historii a poprvé bodovat na půdě slovenského klubu.

Trenér Aleš Chrastina respektuje sílu soupeře, který má v aktuální tabulce o dvanáct bodů více. „Ale třeba v Šale holky papírové předpoklady hodily za hlavu a sahaly tam nečekaně po výhře. Věřím, že k tomuto utkání přistoupí stejně a podaří se nám navázat na duel s Olomoucí. V něm se mi líbila hra obrany i útoku," uvedl Chrastina.


Poruba první vzájemný souboj vyhrála, což kouče sice těší, ale žádnou větší váhu tomu nedává. „Domácí Bánovce nám budou chtít porážku určitě vrátit. Připravit se musíme na hru vysoké srbské pivotky Gerič, která měří 190 centimetrů a váží skoro sto kilogramu. Její pokrytí bude pro nás úspěch hodně důležité. Bánovce mají aktuálně výbornou formu což ostatně potvrdily i v posledním zápase, kdy se jim podařilo vyhrát na Slavii," poznamenal Chrastina, který už může počítat i se službami Selucké a Hrbkové. "Zatím se nám na Slovensku bodovat nepodařilo, tak by bylo super s tím něco udělat. Bue to těžké, ale šanci rozhodně máme," dodal Chrastina, který bere utkání i jako ideální generálku na další domácí duel s Jindřichovým Hradcem. Toto klíčové utkání v boji o záchranu se hraje v Polance v sobotu 19. března od 17 hodin.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně