Házenkářky Poruby podlehly i Veselí a jsou bez pohárové medaile

30.12.2017, 14:34

Loni první, letos jim patří nepopulární čtvrtá příčka. Házenkářky Poruby prohrály v duelu o třetí místo Final Four Českého poháru v Jindřichově Hradci s Veselím 21:26 (13:16) a tentokrát se do Ostravy vrátí bez medaile.

Svěřenkyně Petera Olšavského měly sice tentokrát mnohem lepší začátek, než v semifinále proti mosteckým Černým Andělům, a v desáté minutě po trefě Alžběty Rechtorisové vedly 7:5, ovšem pak se taktovky ujaly hráčky Veselí. Postupem času si vypracovaly tříbrankový náskok, který uhájily do přestávky.

I po obrátce si Veselí udržovalo bezpečný odstup, který postupně navyšovalo. Zejména proto, že Ostravanky nastřelily několikrát jen konstrukci branky soupeřek nebo nechaly vyniknout gólmanku Lekešovou. Díky tomu zbyl na obhájkyně zlata z minulého roku pouze pomyslný „bramborový" kov. "V házené rozhodují samozřejmě góly, které jsme my nedávali. Nevyužili jsme ani toho, že naše brankářky chytili několik šancí, po kterých jsme mohli skórovat, ale nestalo se," uvedl trenér Peter Olšavský.

"Dnes jsme hráli prakticky bez spojek, těžko jsme se prosazovali a navíc v obraně jsme se nemohli vypořádat s hrou Šustkové a Olšovské. To nám dělalo velký problém," dodal Olšavský, který poukázal také na dva výpadky.

"Za stavu 7:5 pro nás jsme v rozpětí desáté až dvacáté minuty dostali šest gólů, naopak dali jen jeden. Něco podobného pak bylo i ve druhém poločase. To byly rozhodující faktory zápasu, protože nás stály fyzické, ale hlavně psychické síly," řekl Peter Olšavský, pro něhož je čtvrté místo je zklamáním.

SHK Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 26:21 (16:13)
Branky:
Šustková 6/1, Olšovská 5/1, Novotná 4, Soldánová 4, Lukšíková 3, Vinklárová 3, Slováková 1, Zemčíková, Žáčková, Valovičková, Klimešová, Divílková - Rechtorisová 8, Minarčíková 3, Desortová 3, Polášková 2/1, Svobodová 2, Konečná 1, Sekulová 1, Revajová 1, Noworytová, Kiršnerová, Kostelná, Mihačová, Varmužová. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 3:2. Diváci: 420.