Útok na čelní příčky se nezdařil. Poruba prohrála s veselskými Panenkami

16.11.2017, 20:03

Poruba opět nastoupila bez zraněné reprezentantky Michaely Konečné a na její útočné invenci to bylo znát. V prvních minutách zápasu si obě brankářky, a to jak domácí Mučková, tak hlavně hostující Lekešová, připsaly několik povedených zákroků, ale pak si střelecké slovo vzala Mária Olšovská, která skórovala pětkrát během patnácti minut. A jelikož se Porubankám opět nedařila střelba a gólmanka Veselí nad Moravou pochytala další vyložené šance svěřenkyň Petera Olšavského, dostaly se hostující hráčky až do šestibrankového vedení.

V úvodu druhého dějství se obraz hry změnil, Porubanky začaly být důraznější, v brance se rozchytala Mácalová a výsledkem bylo vyrovnání 13:13 ve 42. minutě. Vzápětí však hostující hráčky opět gólově odskočily a vedení, které získaly, nejenže si udržovaly, ale dokonce po brejcích navyšovaly. Porubanky se sice nevzdaly, nicméně jejich snaha v závěru vyzněla do ztracena.

Hlasy trenérů:

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: Zasloužené vítězství soupeře. Předvedli jsme totální impotenci v útoku, když jsme vedli, tak jsme pak dali za dvacet minut dva góly, což nás zlomilo. Také nás však vychytala brankářka soupeře. Ve druhém poločase jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale pak naše spojky přestaly být nebezpečné. Těžko se mi ten zápas hodnotí. Beru to i na sebe, možná jsme měli dát do hry mladší hráčky. Musíme se z toho poučit.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: Vstoupili jsme do zápasu celkem dobře. Hlavně co se týká útoku, také nás podržela brankářka, dostali jsme se do vedení, což nám dodalo klid. Ve druhém poločase jsem upozorňoval na to, že Poruba musí být aktivnější, že musí dávat góly a půjde více do střelby. Měli jsme tam útlum, ztratili jsme náskok, ale musím hráčkám poděkovat, že se nezlomily a že si ten náskok opět vybudovaly. Zápas to byl víceméně vyrovnaný, pětigólový rozdíl průběhu neodpovídá.

11. kolo MOL ligy

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 18:23 (8:12)

Branky Poruby: Polášková 6, Maiwaelderová 3, Kostelná 2, Špaková 2, Revajová 2, Minarčíková 2, Rechtorisová 1. Nejvíce branek Veselí nad Moravou: Olšavská 12, Šustková 6, Vinklárková 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 0/0:6/6. Vyloučení: 3:0. Diváci: 123.