Aktuality A-tým

Konečně! Poruba slaví premiérové domácí vítězství

14.11.2017, 19:55

Úvod zápasu, stejně jako první poločas patřil hostujícím hráčkám, které téměř stále od úvodního hvizdu měly gólově navrch. Domácí házenkářky se v útoku opět trápily a vedly jen jednou, když brankářka Hana Mučková po úspěšném zákroku našla perfektním výhozem Rechtorisovou, která poslala Porubanky do vedení 7:6. Závěr úvodního dějství však zase ovládly házenkářky Trenčína, které šly do kabin s dvougólovým náskokem, a to navíc obě gólmanky Poruby (Mučková dvakrát, Mácalová jednou) chytily sedmičky.

Ve druhém dějství se Porubanky zlepšily, byly o poznání dravější a ve 43. minutě se díky své bojovnosti dostaly do vedení 17:16, když Kostelná proměnila sedmimetrový hod. Výrazný náskok si však nevypracovaly, a tak drama kulminovalo v posledních minutách zápasu. Až v 56. minutě se svěřenkyním trenéra Petera Olšavského podařilo odskočit na rozdíl tří branek, což se ukázalo jako rozhodující.

Hlasy trenérů:

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: Jsme spokojení se dvěma body, ne s předvedeným výkonem. Nastoupili jsme nekoncentrovaní, zklamaly mě zkušené hráčky, byly ustrašené. Ve druhém poločase jsme dokázali zabojovat, zlepšili jsme se, ale pořád to není ono. Takový výkon v zápase proti Veselí nebude stačit.

Michal Hradil, trenér HK AS Trenčín: Gratuluji soupeři k vítězství, ale jsem rád, že se nerodilo lehce. Přesto jsme udělali dost technických chyb, což nebývá zvykem. Přišla na nás i únava, což není to výmluva. Jen fakt. Musíme na zápas zapomenout a jít dále. Hráčky potřebují nabrat sebevědomí v kritických situacích a časem se budeme zlepšovat.

9. kolo MOL ligy - dohrávka

DHC Sokol Poruba - HK AS Trenčín 24:21 (11:13)

Branky Poruby: Kostelná 5, Polášková 5, Rechtorisová 4, Sekulová 3, Desortová 3, MInarčíková 2, Revajová 1, Svobodová 1. Nejvíce branek Trenčína: Rajnohová 9, Pastorková 3, Szökeová 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 7/5:5/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 105.