Zklamání: Poruba padla v souboji proti Prešovu

21.10.2017, 16:59

Úvod zápasu se nesl ve znamení rychlé a důrazné házené, přičemž útoky měly navrch nad obranami. Týmy se střídaly ve vedení, ale od poloviny prvního poločasu začaly dominovat hostující hráčky, protože Porubanky opět vyprodukovaly spoustu nepřesností v útočné fázi a navíc až příliš často povolovala i jejich dosavadní chlouba - obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 10:11.

Také druhý poločas začaly lépe Prešovanky, protože Porubanky pokračovaly v útočné nemohoucnosti. Rozhodující moment zápasu nastal v rozmezí 40. až 47. minuty, kdy hostující hráčky odskočily na rozdíl čtyř branek. Svěřenkyně trenéra Petera Olšavského utkání nezabalily, ale vlastní zbrklost jim nedovolila dosáhnout na lepší výsledek. Dva body si tak po zásluze odvážejí Prešovanky.

7. kolo MOL ligy

DHC Sokol Poruba - Bemaco ŠŠK Prešov 20:23 (10:11)

Branky Poruby: Konečná 4, Maiwaelderová 3, Polášková 3, Kostelná 3, Demajová 3, Rechtorisová 2, Minarčíková 1, Revajová 1. Nejvíce branek Prešova: Popovcová 8, Šutranová 5, Gajdošová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/1:2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 251.

Ohlasy trenérů:

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: Soupeř vyhrál zaslouženě. Selhávali jsme na Lucce Gubiková. Pokud nebudeme dávat góly z větší vzdálenosti, tak nebudeme úspěšní. To se opakuje už několik zápasů. Na tréninku na tom pracujeme. Zatím se nám to nedaří. Musíme na tom dále pracovat dále, abychom byli údernější.

Dušan Daniš, trenér ŠŠK Prešov: Podali jsme kolektivní, kultivovaný výkon, za obranou nám pomáhala Lucka Gubiková. To byl základ úspěchu, děvčata v obraně splnila svůj úkol. Závěr jsme uhráli na jistotu.