Poruba své snažení k bronzu nedotáhla

28.5.2017, 19:58

Házenkářky Poruby ligovou medaili nezískaly. Svěřenkyně Petera Olšavského prohrály v rozhodujícím třetím zápase série s Olomoucí 17:21 a celou sérii pak 1:2.
Klíčovým aspektem v utkání se ukázalo neproměňování šancí. Zatímco bojovná Olomouc využívala chyb v obraně Ostravanek, domácí hráčky se trápily v koncovce. Díky tomu se Hanačky na začátku druhého poločasu dostaly do sedmibrankového vedení, které pak ve zbytku utkání už udržely.
Hlasy trenérů:
Peter Olšavský (Poruba):
„Soupeři gratuluji k vítězství a medaili, kterou získal zaslouženě. Opět jsme bojovali s tím, co obvykle, to znamená, že zahozených šancí máme až moc na to, abychom mohli myslet na vítězství. Těžko se mi to hodnotí z toho důvodu, že si vždy říkáme, co máme na hřišti dělat a jak máme hrát, ale realita je úplně jiná. Jedna věc je nastavení na hřišti, druhá nastavení mimo něj. To je pro naše děvčata těžká úloha, byť si vůbec nemyslím, že by něco vypustily nebo že by do toho nedaly vše. V zápase se ale ukázalo, že po neproměnění šance se zlomily a nebyl tam nikdo, kdo zdvihl naši vlajku a zavelel. S postupujícím časem jsme šli níž a níž."
Jan Bělka (Olomouc): „Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Pro mě je to taková rozlučka od holek, protože od nové sezony už u A-týmu působit nebudu a tohle byl nejhezčí dárek. Myslůím si, že jsme si to svým nasazením a bojovností zasloužili, byli jsme o krůček lepší, přičemž to byl také zápas brankářky Lucky Raškové, která chytala skvěle. Ještě tři minuty před koncem jsem ale nevěřil, i když jsem vedli o čtyři branky, ale nakonec se nám to povedlo."

Série o konečné třetí místo:

DHC Sokol Poruba - Zora Olomouc 17:21 (8:12)
Branky:
Minarčíková 4/1, Polášková 3/2, Konečná 3, Mýlková 2, Marčíková 2, Rechtorisová 1, Revajová 1, Kostelná 1 - Jansová 4/3, Salčáková 4, Kubáčková 3, Frýčáková 3, Severová 2, Gebre Selassie 2, Kampsová 2, Trumpešová 1, Salašová 1. Konečný stav série: 1:2.