Poruba doma zdolala nevyzpytatelný Prešov

26.1.2017, 14:11

Další cenné dva body získaly do tabulky mezinárodní Interligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně kouče Petera Olšavského porazily v utkání 15. kola slovenský Prešov 29:26 (15:13) a upevnily si tak pátou příčku.

Prešov od prvních minut potvrzoval, proč má v sezoně aktivní bilanci a zdolal silnou Slavii či Zlín.

Od začátku byl duel velkým bojem, v němž se obě družstva přetahovala o vedení. Jako první se do menšího trháku dostaly hostující hráčky, když si v polovině prvního poločasu vypracovaly až čtyřbrankový náskok. Ten však Ostravanky velmi rychle dotáhly a ve 25. minutě byly opět po čase o krok napřed. I díky zlepšené obraně si pak do šaten odnášely vedení 15:13.

A jak první půle skončila, začala i ta druhá. Zatímco slovenský celek se v úvodních minutách prosadil jen jednou, Poruba se rozstřílela a zásluhou pěti rychlých branek svým soupeřkám odskočila až na šestigólový rozdíl. Na to už Prešov odpověď nenašel a Ostravanky tak mohou v generálce na 4. kolo Challenge Cupu proti kosovskému KHF Shqiponja slavit důležité interligové vítězství.

Peter Olšavský (trenér Poruby): "Jsou to důležité dva body, za které jsem rád. Prešov byl těžkým soupeřem. Udělali jsme spoustu chyb, o kterých jsem se bavili a měli jsme se jich vyvarovat, ale nestalo se. Až na začátek druhého poločasu jsme se nemohli dostat do tempa, navíc Gubiková ukázala, že paní brankářka. Postupem času jsme ale upustili od agresivity, takže - jak říkám - za body jsem rád, ale s výkonem spokojený nejsem."

Dušan Daniš (trenér Prešova): "Myslím si, že jsme viděli rušné střetnutí. Měli jsem dobrý vstup do zápasu, určitou dobu jsme průběh kontrolovali, ale pak jsme si vybrali hluché fáze, kterými jsme umožnili domácím dostat se do vedení, a to si udrželi až do konce."

DHC Sokol Poruba - Bemaco ŠŠK Prešov 29:26 (15:13)

Branky: Rechtorisová 7, Minarčíková 5, Mýlková 4, Marčíková 4/1, Revajová 3, Kostelná 2, Polášková 2, Tomašechová 2 - Bačíková 7/1, Čirčová 3, Demajová 4, Gajdošová 5, Liebiedieva 5, Puzderová 1, Šutranová 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. ŽK: Minarčíková, Revajová, Šviráková - Demajová. ČK: Polášková (Poruba). Vyloučení: 2:4.