Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby se pokusí v Michalovcích přepsat historii

18.1.2017, 15:24

Stojí před nimi velká výzva a další možný zápis do klubové historie. V sobotu nastoupí házenkářky DHC Sokol Poruba ke svému sedmému interligovému utkání v Michalovcích, kde ještě nikdy nebodovaly.
A složité to budou mít i nyní, protože Iuventa je zatím v soutěži stoprocentní, když vyhrála všech jedenáct zápasů! „O kvalitách Michalovců nemá cenu polemizovat. Je to tým, který v každé sezoně myslí vždy jen na vítězství v soutěži," říká kouč Peter Olšavský. „My se ale v každém případě pokusíme překvapit. Podařilo se nám to v Českém poháru, kdy jsme porazili Slavii a Most. Michalovce asi nejsme schopni pravidelně porážet každý zápas, ale jednou porazit se dá každý soupeř. I Michalovce," zdůraznil Olšavský.
Sám už jednou v Michalovcích vyhrál. „Bylo to ve slovenském play-off, když jsem vedl Bratislavu," usmál se Olšavský. „V našem týmu je dostatek zkušených hráček, které se určitě na tento zápas těší a berou ho jako výzvu," dodal Olšavský.
Porubské házenkářky mají navíc zvýšenou motivaci i tím, že jim nevyšel první vzájemný duel. Iuventa v Ostravě vyhrála vysoko 36:22. „Ten zápas nám vůbec nevyšel a určitě budeme chtít dojem napravit. V domácím prostředí jsme prohrály tři zápasy, takže je jasné, že tyto ztráty musíme napravit na palubovce některého ze silných týmů, jako jsou právě Michalovce, Most nebo Slavia," dodala brankářka Markéta Doláková.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně