Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby čeká v sobotu důležitý zápas v Olomouci

11.1.2017, 13:09

Další interligová výzva stojí v sobotu před házenkářkami DHC Sokol Poruba, které čeká zápas v Olomouci. Důležitost zápasu umocňuje skutečnost, že tým z Hané ztrácí na svého soupeře v tabulce jen dva body.
Kouč Peter Olšavský věří, že tým se vrátí na vítěznou vlnu a naváže na poslední dobré výkony z Českého poháru nebo interligového duelu s Mostem. „Po nedělní porážce jsme byli chvíli smutní, ale musíme se zase dívat dopředu. Proti Mostu jsme neodehráli vyloženě špatný zápas, ale udělali jsme více drobných chyb než soupeř. A navíc jsme měli během hry i dost hluchých míst, kdy nám soupeř gólově odskočil," uvedl kouč Poruby Peter Olšavský, který ještě pochválil své svěřenkyně za příkladnou bojovnost a nasazení. „I v Olomouci budeme chtít hrát zase kolektivně, věřím, že tento důležitý duel zvládneme," poznamenal Olšavský.
Poruba má aktuálně na svém kontě už čtyři porážky, což snižuje vyhlídky týmu na vysněný zisk jedné z medailí v soutěži. „Bodů jsme hlavně doma poztrácely už hodně," připomněla brankářka Markéta Doláková prohrané souboje s Michalovci, Slavii a naposledy Mostem. „Ale rozhodně neskládáme zbraně, vždyť nejsme ani v polovině soutěže. Je taky jasné, že to budeme mít hodně těžké, protože budeme muset vyhrát i těžké zápasy venku. Je potřeba se začít soustředit vždy na nejbližší zápas. Teď musíme zvládnout duel v Olomouci, jiná cesta není," dodala Doláková.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně