Aktuality A-tým

Reprízu finále České poháru vyhrál v Ostravě Most

8.1.2017, 20:34

Házenkářky DHC Sokol Poruba podruhé v řadě silný celek Mostu neporazily. V nedělním utkání 12. kola Interligy prohrály po bojovném výkonu 23:28 a utrpěly v soutěži čtvrtou porážku.

Očekávaný šlágr Interligy svou úrovní rozhodně nezklamal a opět nabídl špičkovou házenou. Domácí celek nastoupil posílen výhrou ve finále Českého poháru, kdy před dvanácti dny vyhrál nad Mostem v Jindřichově Hradci 32:27.
Mostu vyšel první poločas, ve kterém byl přesnější a produktivnější. Baník vedl v jeho průběhu až o pět branek! Bojovně naladěná Poruba ale i díky skvělé atmosféře zabojovala a ještě do přestávky náskok stáhla na rozdíl dvou branek.
Dramatický a zajímavý zápas tak pokračoval i po přestávce, kdy měl domácí celek podruhé v utkání výhodu dvojnásobné přesilovky, ale ani tentokrát v této činnosti neobstál. Srovnat skóre se ale domácímu celku přesto v 43. minutě podařilo (19:19). Pak ale Poruba dvakrát zcela zbytečně ztratila míč a Most opět o dvě branky odskočil. Kouč Peter Olšavský reagoval tím, že si vzal oddechový čas, kdy se mu taky podařilo své svěřenkyně zklidnit. Domácí celek opět srovnal na 21:21 a dokonce mohl jít i do vedení, což se mu ale nepodařilo a Most si třemi góly v řadě získal rozhodující náskok.
Hlasy trenérů
Peter Dávid (Most):
„Z Ostravy odjíždíme hodně spokojení, protože si této výhry hodně vážíme a ceníme. Diváci viděli ale skvělý zápas, který měl kvalitu a byl korektní. Takové souboje rozhodují detaily, které jsme tentokrát zvládly lépe my. Při finále v Jindřichově Hradci to bylo naopak. Poruba byla hodně sebevědomá. Nám možná i pomohlo, že jsme po delším čase nebyli před zápasem v pozici jasného favorita utkání. Pro nás by porážka znamenala velký problém, protože by se na nás právě Poruba bodově dotáhla. Sám bych si moc přál, aby takových zápasů bylo v soutěži více. Právě tyto konfrontace totiž hráčky posouvají výkonnostně dále.
Peter Olšavský (Poruba): „Most vyhrál zaslouženě, byl prostě v klíčových situacích lepší. A to říkám s vědomím, že nechybělo mnoho a my jsme mohli v zápase bodovat. Dlouho jsme dotahovali náskok soupeře, což se nám taky podařilo, ale pak jsme zbytečně ztratili míče. V posledních deseti minutách jsme udělali snad čtyři nebo pět technických chyb, což nás stálo lepší výsledek, resp. bodový zisk. Byly to sice drobnosti, ale prostě tak vyrovnaný zápas je právě o nich. Holkám nemůžu upřít velkou snahu a bojovnost, ale tentokrát to na silného protivníka nestačilo. Chtěl bych taky poděkovat fanouškům, že na zápas v tak hojném počtu přišli. Atmosféra byla skvělá. My jsme smutní jen z výsledku, věřím, že ale na výkon v další části sezony navážeme."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 23:28 (12:14). Branky: Šviráková 6/2, Minarčíková 4, Kostelná 4, Rechtorisová 3, Konečná 2, Polášková 2, Marčíková 1, Mýlková 1 - Jeřábková 8, Szarková 7/2, Růčková 3, Dvořáková 3, Chmelařová 2, Zachová 2, Matoušková 2, Kovářová 1. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Vyloučení 3:6. Diváci: 420.