Aktuality A-tým

Oslavy skončily. Poruba už v neděli hostí doma v repríze finále Most

2.1.2017, 13:09

První měsíce svého nového angažmá u házenkářek DHC Sokol Poruba neměl slovenský kouč Peter Olšavský vůbec jednoduché. Dvě domácí interligové porážky s Michalovci a pražskou Slavií, navíc nečekaný odchod asistenta trenéra Michala Hradila, mu na pohodě rozhodně nepřidaly
On to ale nevzdal a v závěru minulého roku se tým DHC Sokol Poruba pod jeho vedením dočkal odměny. Triumf v Českém poháru byl i pro Petera Olšavského obrovskou odměnou za dosavadní tvrdou práci. „Já jsem ale tušil, že začátek sezony nebude jednoduchý. Každá změna potřebuje čas, někdy to trvá chvíli, jindy zase déle. Jsem ale nesmírně šťastný, že jsme se z toho dostali. Holky pochopily to, že cesta k úspěchu vede jen přes kolektivní pojetí hry. Tím jsme Slavii i Most porazili! Triumf v Českém poháru je pro nás všechny sladkou odměnou," uvedl v rozhovoru pro Moravskoslezský deník Peter Olšavský.
Poruba se do finále soutěže probojovala popáté v historii, ale radovala se až pod vaším vedením.
Je to taková shoda náhod, protože jsem vyhrál s Partizánským ve své první sezoně Slovenský pohár. Teď se mi to podařilo i s Porubou. Před finálovým soubojem s Mostem jsem na to myslel, že by bylo skvělé to zopakovat. Mám radost nejen ze zisku trofeje, ale hlavně způsobu, jakým jsme si pro něj došli.
Poruba podala v semifinále (Slavia 28:22) i finále (Most 32:27) skvělé výkony. Nabízí se jednoduchá otázka: kde se to v holkách vzalo?
Musím říct, že mám doopravdy velkou radost z toho, jak pozitivní dojem jsme v Jindřichově Hradci zanechali. Ty odezvy se dobře poslouchají, ale zase je nesmíme přeceňovat. (usmívá se) V obou zápasech jsme ale soupeře předčili ve snaze a takovém tom chtění zápas za každou cenu vyhrát. To je pro mě ostatně vždy důležitější než samotný výsledek.
Po vyhraném semifinále se vaše svěřenkyně z postupu ani moc neradovaly. Byla to známka toho, že přijely Český pohár vyhrát?
Ony se pak v šatně radovaly... Bylo z nich ale cítit, že ten důležitější zápas je před nimi. Tým výhra ohromně nabudila a taky semkla. Od rána to bylo na holkách znát, že chtějí Most porazit a slavit.
Co finále rozhodlo?
Určitě naše dobrá obrana a souhra s gólmankou. Musím taky holky pochválit za střeleckou úspěšnost, kdy jsme konečně v koncovce dokázali zachovat chladnou hlavu.
Jak vám bylo po zápase, když jste dělal rozhovor pro ČT a celý tým se za vámi přiběhl s pohárem radovat?
To jsou situace, které dojmou každého. Kvůli nim sport všichni děláme. Byla to spontánní reakce, která tak nějak vypovídala o atmosféře v týmu. Český pohár nevyhrál trenér, hráčka, ale tým. To bych chtěl zdůraznit.
Mluvíte hodně o týmu, ale některé individuální výkony byly excelentní... Všechny fanoušky ostravské házené musel nadchnout výkon osmnáctileté odchovankyně Konečné, která se blýskla osmi góly...
Máme radost, že ten zápas takto zvládla. A to i proto, že nemohla kvůli zranění nastoupit naše první pivotka Eva Minarčíková. Na druhé straně i u ní platí, že zazářila hlavně díky skvělému výkonu celého týmu. Holkám jsem po finále řekl, že teď si mohou pár dní tento úspěch užít, ale pak už musí myslet na další zápasy. Laťku jsme si nasadili hodně vysoko, ale já rád čelím výzvám a věřím, že v silách tohoto týmu je podobné výkony podávat pravidelně.
Už v neděli hostíte doma opět celek Mostu. Jak na reprízu finále tým nabudíte.
Já o tom mluvil už bezprostředně po finálovém zápase, že nyní jsme všem ukázali, že můžeme porazit v Interlize doopravdy každého. A nyní je před námi další krok. A to je potvrdit, že takové výkony můžeme podávat opakovaně. O tom příští týdny budou. Z holek ale cítím velké odhodlání dokázat, že naše výkony v Jindřichově Hradci nebyly náhodné a máme na to v nich pokračovat.

(Moravskoslezský deník - www.msdenik.cz)

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně