Aktuality A-tým

DHC Sokol Poruba přepsal historii. Vyhrál Český pohár

28.12.2016, 17:09

Házenkářky DHC Sokol Poruba konečně přepsaly klubovou historii a slaví první vítězství v Českém poháru. Ve středu vyhrály finálový zápas v Jindřichově Hradci nad favorizovaným Mostem 32:27 (12:15). Trenér Peter Olšavský tak proměnil svou první finálovou účast s týmem v triumf v této soutěži.

Ostravské házenkářky nevstupovaly do finálového souboje v roli favoritek. A to i proto, že předešlé čtyři finálové souboje v Českém poháru pod vedením kouče Jána Beňadika prohrály. Pátý pokus ale pod vedením nového trenéra Petera Olšavského vyšel. A je dobře, že zápas přímým přenosem přenášela stanice ČT Sport. Házenkářky Poruby totiž porazily Most opět díky skvělému kolektivnímu výkonu, na který bylo radost se koukat. „Trenér Peter Olšavský má na úspěchu určitě velký podíl. Ale jsem hrdá na celý tým, jak k turnaji Final 4 v Jindřichově Hradci přistoupil. Je to pro celý klub obrovský úspěch," uvedla po zápase Šárka Marčíková.
Poruba vstoupila do finálového utkání výborně a udržovala si mírný náskok. O něj přišla až v závěru prvního poločasu. „O přestávce nás trenér nabádal k tomu, abychom nic nevzdávaly a pořád makaly na více než sto procent. S tím jsme do druhé půle šly, že jim nedáme nic zadarmo," uvedla odchovankyně Poruby Michaela Konečná, která se ve finále blýskla osmi góly. „To, co nyní prožíváme se nedá popsat. Obrovská euforie a štěstí," smála se Konečná. Poruba o své zasloužené výhře rozhodla ve druhém poločase, kdy byla agresivnější v obraně i efektivnější v útoku. Navíc ostravské hráčky předčily soupeře i v nasazení. „O přestávce jsme trošku změnily taktiku, chtěly jsme více naše akce dohrávat," přiznala Marčíková, která tak prožila excelentní závěr roku 2016. Po účasti na ME s českou reprezentací dosáhla i na triumf v Českém poháru. „Je to pro nás obrovský psychická vzpruha, která nám pomůže v další fázi sezony. O tom jsem přesvědčená," dodala Šárka Marčíková.

"Jsem moc rád, že děvčata ukázala především sílu kolektivu, která narůstala s narůstajícím skóre. Nesložili jsme se v prvním poločase. Hráčky hlavně věřily, že když budou věřit v úspěch, snaha a nasazení se jim vyplatí. A vyplatilo se," uvedl kouč Poruby Peter Olšavský. 
Finále4 v Jindřichově Hradci:
DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 32:27 (12:15). Branky:
Konečná 8, Rechtorisová 5, Marčíková 4, Revajová 4, Mýlková 4, Šviráková 3, Polášková 2, Kostelná 1, Tomašechová 1 - Jeřábková 6, Zachová 4, Mikulčíková 4, Szarková 4, Borovská 3, Růčková 3, Míšová 1, Kovářová 2.

 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně