Aktuality A-tým

Porubu bude na ME ve Švédsku reprezentovat Šárka Marčíková

2.12.2016, 19:07

V neděli začíná ve Švédsku evropský šampionát házenkářek, kterého se po čtyřech letech zúčastní i český tým. A k velké radosti všech fanoušků ostravské házené na něm udělají výraznou stopu současné nebo bývalé hráčky DHC Sokol Poruba.
V konečné nominaci totiž nechybí porubská spojka Šárka Marčíková i tři bývalé hráčky, které nyní působí v zahraničí, Petra Adámková, Michaela Hrbková a Helena Ryšánková.
Český celek v těžké základní skupině C v Malmö narazí na tři bývalé vítěze Eura Maďarsko, Černou Horu a Dánsko a z pozice outsidera mohou jen překvapit. Postup do další fáze turnaje by byl pro reprezentaci velký úspěch. „Skupinu máme doopravdy hodně těžkou, ale šance je vždycky. O postup se popereme," řekla spojka Poruby Šárka Marčíková.
Jaké jsou první pocity z nominace na ME?
Jsem nesmírně šťastná, vždyť pojedu na svůj první evropský šampionát. Nebojím se říct, že to je splnění mého dětského snu. Vždy jsem o něčem podobném moc toužila. Šampionát se koná ve Švédsku, což je házenkářská země. Těším se na skvělou atmosféru i skvělé hráčky, které tam budou hrát.
Nominaci jste podle všeho neměla do poslední chvíle vůbec jistou...
Měla jsem obavy, aby to vyšlo a do Švédska se podívala. Nebyla jsem si jistá, že to vyjde. V tréninku jsem makala na sto procent a prostě se snažila trenéry přesvědčit, že do týmu patřím.
S jakými ambicemi vůbec český tým do Švédska odletí?
Chceme postoupit ze skupiny, ale víme, že to bude hodně těžké. Osobně si myslím, že bychom se mohli radovat na úkor celku z Černé Hory. Uvidíme, jak na tom budou Maďarky, které mají dost zraněných hráček. Skupinu máme silnou, ale šance je vždycky. Pro mě to je neskutečné, že budu moci na vlastní oči vidět nejlepší hráčky Evropy, na které se běžně dívám v televizi. Doufám, že si proti nim i zahraji. Pro mě je samotná účast určitě i vrcholem v dosavadní kariéře.
Koho považujete za největší favority celého ME?
Silné budou Norky a určitě i domácí Švédky. Špička je ale hodně vyrovnaná, do medailových bojů může promluvit více týmů.

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc100129:3321
2.DHC Plzeň110031:2917
3.DHC Sokol Poruba110033:298
4.Handball club Zlín100129:318

Nejlepší střelkyně