Aktuality A-tým

Poruba je doma, v úterý se dozví soupeře pro osmifinále

21.11.2016, 18:48

Házenkářky DHC Sokol Poruba se vrátily z Gruzie dnes odpoledne domů, ale celá řada hráček včetně trenéra Petera Olšavského si v nadcházejících dnech budou plnit také reprezentační povinnosti. „Trenér Peter Olšavský, který působí u slovenského národního týmu v roli asistenta, společně s Alžbetou Rechtorisovou, Alicou Kostelnou a Evou Minarčíkovou opustili tým už v Kyjevě. Na rozdíl od zbytku výpravy necestovali do Prahy, ale do Vídně. Odtamtud to totiž budou mít blíže na sraz slovenského národního týmu do Bratislavy," vysvětlil vedoucí družstva DHC Sokol Poruba Tomáš Kolmajer. V Praze se s týmem Poruby rozloučily i české reprezentantky Šárka Marčíková a Michaela Konečná, které čekala cesta na sraz české reprezentace do Chebu.

Zbytek týmu cestou do Ostravy probíral i možné soupeře pro osmifinále Challenge Cupu, který se losuje už v úterý ve Vídni. DHC Sokol Poruba byl nalosován do prvního koše, takže se může střetnout třeba s klubem AKU Baku z Azerbajdžánu nebo portugalským týmem Colegio de Gaia. Ten ostravský klub vyřadil před dvěma roky. „Holky by chtěly soupeře, který není tak daleko a byl atraktivní. Já bych chtěl i kvůli nim klub, kde je skvělá atmosféra. V Tbilisi to bylo hodně komorní, a to i proto, že se hrálo ve velké hale pro devět tisíc fanoušků," uvedl kouč Peter Olšavský.

 

Možní soupeři Poruby pro osmifinále Challenge Cupu:
AKU Baku - Azerbajdžán
HC Lokomotiva Zagreb - Chorvatsko
Haukar - Island
KHF Shqipona - Kosovo
HC Vardar SCJS - Makedonie
Colegio de Gaia - Portugalsko
ZRK Minotest Ajdovscina - Slovinsko
LK zug Handball - Švýcarsko


Více o losu osmifinále Challenge Cupu najdete zde.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Nymwag

PLAY OUT 2023

Tým Z V R P Scóre B
1.Házená Kynžvart6411172:13828
2.DHC Plzeň6411162:17525
3.Handball club Zlín6204161:16917
4.DHC Sokol Poruba6204142:15510

Nejlepší střelkyně