Poruba po statečném výkonu padla v Šaľe

19.2.2011, 20:12

Házenkářky DHC Sokol Poruba se po dvoutýdenní pauze vrátily do interligové soutěže povedeným zápasem v Šaľe. I když svěřenkyně trenéra Aleše Chrastiny na výhru nedosáhly, na Slovensku zanechaly i po porážce 28:32 velmi dobrý dojem. Ještě v poločase vedla Poruba 16:14.

Poruba sice v samotném úvodu utkání prohrávala 5:8, ale pak se ostravské házenkářky vyjpaly ke skvělému výkonu. Ve 14. minutě totiž už nováček soutěže z Ostravy vedl 10:8 a dvoubrankový náskok si Poruba odnesla i do šatny o přestávce.

Ve výborném a odvážném výkonu Poruba pokračovala i po pauze a ještě deset minut před koncem držely svěřenkyně trenéra Aleše Chrastiny těsné vedení. V závěru už ale bylo patrný úbytek sil, který se po chřipkové epidemii v týmu dal očekávat, a zkušený domácí tým skóre otočil. Posledních šest minut vyhrála Šala 7:2 a připsala si do tabulky další dva body.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokolo Poruba 32:28 (14:16).
Nejlepší střelkyně Šaly:
Vidiečanová 7, Bérešová 7, Pileková 4, Czaniková 4.
Nejlepší třelkyně Poruby: Adámková 6, Tomečková 5, Mýlková 4, Selucká 4, Richvalská 4/2, Hrbková 4/2, Doláková 1.
Sedmimetrové hody: 5/1 - 6/4, vyloučení: 7:6, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 400
Poruba: Doláková, Roháčková - Tomečková, Mýlková, Adámková, Lešková, Osinová, Hrbková, Selucká, Richvalská, Oroszová, Šimečková, Ganzerová, Mališová.