Házenkářky Slavie Praha šťastně vyhrály v Porubě

14.9.2016, 17:48

Házenkářky DHC Sokol Poruba utrpěly v domácím prostředí druhou porážku v sezoně, když nešťastně nestačily na pražskou Slavii 22:21. Vítěznou trefu vstřelila Galušková.

Atraktivní šlágr dvou špičkových českých klubů rozhodně nezklamal a nabídl více než dvěma stovkám fanoušků zajímavou podívanou.
Ve vyrovnaném utkání se oba celky střídaly ve vedení. Domácí házenkářky poprvé vedly v 10. minutě 4:3 a pak se jim podařilo náskok navýšit až na rozdíl tří branek 9:6. Slavia ale rychle prokázala svou kvalitu a skóre otočila na 10:9. Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, když sudí neuznali branku Konečné, která padla se závěrečnou sirénou.
Také ve druhém poločase skóre přelévalo ze strany na stranu. Skvělé zákroky předváděly obě brankářky (Doláková - Kudláčková). Zápas se tak vcelku logicky rozhodoval až v dramatické koncovce. V ní měla více štěstí Slavia, která v poslední minutě měla za stavu 21:21 v držení míč a ještě výhodu přesilové hry. Po oddechovém čase (59:46) vstřelila vítěznou Galušková. Hned vzápětí Poruba zásluhou Kostelné srovnala, ale sudí opět branku po konzultaci s delegátkou utkání Janou Rzymanovou neuznali. „Jako delegátka k tomu nemohu vyjadřovat," uvedla na tiskové konferenci Jana Rzymanová.

Petra Vítková (trenérka Slavie Praha): „Rozhodovaly výkony obran. Jsem ráda, že jsme s velkým štěstím zvládly a vyhrály. Excelovaly gólmanky, holky bojovaly až do konce a dva body jsou pro ně velkou odměnu. Obě situace jsem viděla vcelku jasně a byly po čase.

Peter Olšavský (kouč Poruby): „Za výkon jsme si minimálně bod zasloužili. Nechci se k tomu vyjadřovat, jak k tomu došlo. O tom mluvit nechci. Mohli jsme zápas rozhodnout dříve, ale udělali jsme chyby, na které jsme doplatili. Ale jsem rád, že naše výkony mají stoupající tendenci. Já se doopravdy k těm situacím nechci vyjadřovat, protože jsem, stejně jako každý, nesledoval časomíru ale danou herní situaci. Pro mě je důležité, že jsem neslyšel žádný klakson."

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 21:22 (12:12). Branky: Minarčíková 5, Kostelná 5, Šviráková 3, Mýlková 2, Marčíková 2, Konečná 1, Tomašechová 1, Maiwaelderová 1, Rechtorisová 1 - Galušková 8, Kordovská 6, Šetelíková 2, Svobodová 2, Motejlová 2, Pešková 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení 1:2. Diváci: 211.