Aktuality A-tým

Poruba vstoupí do sezony se stejnými ambicemi jako v minulosti

18.8.2016, 12:22

Se stejnými ambicemi jako v minulých letech vstoupí do nové sezony házenkářský celek DHC Sokol Poruba. Manažer týmu Libor Adámek na středeční tiskové konferenci uvedl, že kádr je uzavřený a s dalším posílením už nepočítá. „Chtěli jsme posílit post spojky, kdy jsme dokonce jednali se čtyřmi slovenskými hráčkami. A musím říct, že jsme jim nabízeli velice slušné podmínky, žádná z vytipovaných hráček, ale do Poruby nyní nepřijde," uvedl Adámek, který tak považuje současný kádr za uzavřený. „Některé hráčky mi slíbily, že by rády přestoupily do Poruby příští rok. Já se dalšímu jednání nebráním, ale všichni víme, jak to ve sportu chodí. Rok je hodně dlouhá doba, může se řada věcí změnit. I tak jsem ale přesvědčený, že současný kádr není slabší než v minulé sezoně a bude mít na to, aby opět bojoval o medaili v mezinárodní Interlize," poznamenal Adámek.
S příchodem nové trenérské dvojice Peter Olšavský-Michal Hradil se trochu pozměnila letní příprava. „Velký prostor dostal náš klubový kondiční trenér Martin Horyl, holky dostávají hodně zabrat," usmál se Adámek.
Celkově věří, že trenérská změna po pěti letech týmu pomůže. „Už skutečnost, že u nás Ján Beňadik působil tak dlouho svědčí o tom, že se snažíme pracovat koncepčně. Když jsem viděl elán holek na prvních trénincích letní přípravy, tak jsem si v žertu říkal, že by bylo dobré měnit trenéry každý měsíc. Ale to berte doopravdy jako vtip," pokračoval Adámek.
Má radost i z toho, že se mu podařilo vyřídit start Poruby na skvěle obsazeném turnaji v Hodoníně. „Bude to pro nás skvělý test nejen před začátkem Interligy, ale také účasti v Challenge Cupu," podotkl Adámek.
Zdůraznil, že DHC Sokol Poruba je jediným sportovním klubem v regionu, který bude startovat v evropských pohárech popáté v řadě. Prvním soupeřem je gruzínský klub HC Mamuli. „Zatím máme velký problém s komunikací. Hned po losování jsem na všechny dostupné emaily zaslal návrh, aby se odehrály oba zápasy na jednom místě, tedy v Ostravě nebo v Tbilisi. Zatím jsem ale žádnou odpověď nedostal, což je hodně nepříjemné, protože s každým dalším dnem pochopitelně roste cena letenek, ubytování a podobně," řekl Adámek, který se na pohárové zápasy opět hodně těší. „A stejně jsou na tom i naše hráčky. V této soutěži zůstává našim velkým snem a cílem postup do semifinále Challenge Cupu."
Z loňského kádru odešla Helena Ryšánková do druhé francouzské ligy, Andrea Očadlíková se vrátila do Zlína a v pražské Slavii bude působit Maria Ritzová. „Naši odchovankyni Marii Ritzovou jsme do Slavie uvolnili zadarmo, protože tam bude studovat a chtěli jsme, aby v házenkářské kariéře pokračovala."

Největší posilou je návrat reprezentační pivotky Petry Adámkové, velký potenciál má dorostenecká reprezentantka Silvie Polášková. S týmem po roční pauze trénuje také Mária Revajová.

 

Středeční tisková konference DHC Sokol Poruba se konala v Trohalí Karolina v centru Ostravy a to u příležitosti slavnostního zahájení výstavy "Házená a její historie", která je pořádaná v rámci Olympijského parku Ostrava. Fanoušci házené si mohou výstavu prohlédnout až do 21. srpna.

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s.

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Baník Most4400125:958
2.HK Slovan Duslo Šaľa4400111:988
3.DHC Slavia Praha4301122:1056
4.Házená Kynžvart4211127:1145
5.HC DAC Dunajská Streda4202100:964
6.MŠK Iuventa Michalovce4202111:1094
7.DHC Plzeň4202100:1104
8.Sokol Písek4112112:1163
9.DHK Zora Olomouc4103107:1142
10.DHC Sokol Poruba4103101:1142
11.AHT HC Tatran Stupava4013105:1231
12.Handball club Zlín4013110:1411

Nejlepší střelkyně