Aktuality A-tým

Páta porážka v sezoně: házenkářky Poruby doma nestačily na Šaľu

9.4.2016, 20:06

Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály sobotní utkání 24. kola mezinárodní Interligy, když v domácím prostředí nestačily na slovenskou Šaľu 19:23 (10:13).

Domácím házenkářkám úvod utkání vůbec nevyšel. Hned ve třetí minutě prohrávaly o tři góly a místo aby Poruba náskok Šaľy stáhla a skóre otočila, soupeř navyšoval náskok až na rozdíl šesti branek v polovině prvního poločasu. Hostujícím hráčkám se dařilo proměňovat šance a v útoku se Sokol dlouho nemohl prosadit i z vyložených pozic. Před koncem poločasu vstřelily svěřenkyně trenéra Beňadika několik branek, dvě dokonce v oslabení, a do kabin šly s ještě přijatelnou ztrátou tří branek.

Druhý poločas ovšem pokračoval ve stejném duchu jako ten první. I když Sokolky dokázaly několika brankami zápas zdramatizovat, Šaľa přidala další góly a nedovolila domácím pomýšlet na body. Dalšími dvěma brankami v oslabení a proměněnou sedmičkou se dokonce DHC dostalo do jednobrankového vedení, ovšem to byl jediný moment, kdy domácí hráčky v zápase vedly. Šaľa byla hladovější po vítězství a v závěru opět strhla skóre na svou stranu a po zásluze si z Ostravy odváží dva cenné body do tabulky. Poruba už má jistotu čtvrtého místa ve WHIL.

Ohlasy trenérů po utkání:
Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba):
„Gratuluju soupeři k důležitým dvěma bodům. Zápas ovlivnil už samotný úvod, kdy jsme neproměnili spoustu vyložených šancí. Šaľe naopak vyšlo několik snadných dorážek a dostala se do herní pohody. Po přestávce jsme se do zápasu dostali, náskok jsme dokonce stáhli, ale zase jsme ho nedokázali zlomit. Brankářku Lenku Roháčkovou je třeba pochválit, stejně jako na Slavii podala výborný výkon. Ale pokud to v útoku nevyřešíme lépe, tak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky. Musíme zapracovat na koncovce, protože máme v ní velké výpadky a táhne se to s námi už delší dobu. Je to asi i trošku v hlavách hráček, protože jsme mohli hrát bez stresu. Musíme náš výkon zejména v útoku dát co nejrychleji dopořádku."
Michal Lukačin (HK Slovan Duslo Šaľa): „Máme radost z výsledku, protože jsme si chtěli vybojovat lepší místo pro play-off a toto je velký krok k tomu, abychom předskočili Partizánske. Výhra nad tak kvalitním celekm nás hodně těší. Vlétli jsme na soupeře, což asi moc nečekal a už první poločas jsme hráli velice dobře. Byli jsme stále o krok vepředu a soupeř byl asi i nervozní, že musí dohánět náskok. Pak nastal zlom paradoxně v naší přesilovce, kdy domácí skórovali a dotáhli se na nás. Do šatny jsme šli s náskokem tří branek a druhý poločas byl vyrovnaný. Brankářka ve druhém poločase chytala velice dobře, soupeř neproměnil i několik sedmiček a povedlo se nám dotáhnout zápas do vítězného konce. Děkuji děvčatům za bojovný výkon, dva body a skvělou výhru."

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šaľa 19:22 (10:13)
Branky:
Ryšánková 5, Marčíková 4, Očadlíková a Minarčíková po 3, Šviráková 2, Tomašechová a Kostelná po 1 - Klučková 8, Pócsíková 5, Tulipánová 3, Rácková 2, Trochtová, Königová, Bahylová a Bujnochová po 1. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Marek Bečička, Tomáš Bubeníček. 271 diváků.
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková - Varmužová, Mýlková, Ryšánková, Tomašechová, Maiwaelderová, Očadlíková, Šviráková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Kostelná. Trenér: Ján Beňadik.

HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Trochtová, Rácková, Klučková, Špendlová, Königová, Pócsíková, Tulipánová, Bahýlová, Bujnochová, Demajová. Trenér: Michal Lukačin.