Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby jedou do Prahy. V neděli vyzvou Slavii Praha

31.3.2016, 8:51

Tři poslední zápasy v mezinárodní Interlize čekají na házenkářky DHC Sokol Poruba, které už takřka jistě obsadí v této soutěži čtvrté místo. To, ale rozhodně neznamená, že ostravské házenkářky nemají, o co hrát.Už v neděli nastoupí v jednom ze šlágru soutěže na palubovce Slavie Praha. „Z bodového hlediska v tabulce je duel důležitější pro domácí celek, ale nám motivace taky rozhodně nechybí. Chceme se pokusit vrátit soupeři domácí porážku. Ale je to hlavně jeden ze zápasů v Interlize, ve kterém můžeme hrát doopravdy házenou.  Po posledním domácím utkání s Bratislavou, to bude, při vší úctě, k mladému týmu soupeře, vítaná změna. Holky se na souboj s aktuálně nejlepším českým klubem určitě těší. Věřím, že tam podáme takový výkon, po kterém budeme odcházet z palubovky se vztyčenou hlavou. O to nám hlavně půjde. Moc bych si přál, ať si ten zápas holky užijí a měly ze svého výkonu dobrý pocit," řekl Beňadik.
Slavia bojuje na dálku s Mostem nejen o druhé místo v Interlize, ale také o nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje. „Klíčový v tomto ohledu bude asi jejich vzájemný zápas v Praze v předposledním kole," přemýšlel Beňadik a jedním dechem dodal: „My se chceme ale dívat sami na sebe, propočty a ambice soupeře neřešíme. Chceme předvést kvalitní výkon. Vzájemné zápasy nabídly vždy velmi kvalitní házenou a já věřím, že fanoušci nebudou zklamaní ani v neděli."
Ještě ve čtvrtek nedokázal odpovědět na to, zda do utkání zasáhne zkušená Lucia Uhráková, která se vrátila po mateřské dovolené na palubovku po mateřské dovolené. „Je to otevřené, řešíme to ze dne na den. Uvidíme v sobotu," usmál se Beňadik.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně