Povinná výhra: Poruba doma jasně zdolala Bratislavu

25.3.2016, 20:00

Házenkářky DHC Sokol Poruba si po středeční pohárové porážce s Mostem zlepšily alespoň trošku náladu, když v páteční předehrávce 22. kola Interligy zdolaly Bratislavu jasně 34:12 (21:3).

Porubský trenér Ján Beňadik nechal odpočívat některé klíčové hráčky (Marčíková, Minarčíková, Tomašechová, Doláková) a dal šanci nadějným odchovankyním v čele s gólmankou Mučkovou. O výhře rozhodl domácí celek podle očekávání už v prvním poločase, který vyhrál jasně 21:3. Po přestávce ale šel výkon domácího celku dolů a Bratislava odvrátila hrozbu rekordního debaklu.

Hlasy trenérů:
Juraj Fogarassy (ŠKP Bratislava):
„Přijeli jsme bez šesti hráček základní sestavy. Hráli jsme bez pivotky. Výkon byl hrozný, domácí celek nás ve druhém poločase šetřil, protože konečný výsledek mohl být ještě horší."
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): „První poločas byl z naší strany dobrý. Hráli jsme koncentrovaně a pozorně, což jsme chtěli vydržet celý zápas. Po přestávce to už ale z naší strany tak dobré nebylo, polevili jsme v obraně a udělali snad deset technických chyb. V tomto zápase se nic nestalo, ale s kvalitnějšími soupeři se nám to vymstí. Holkám spadla koncentrace a hráli, jako by o nic nešlo. S tím jsem nespokojený a rozhodně si to rozebereme. Během druhého poločasu jsem ale nechtěl moc do zápasů zasahovat. Nevím jestli je účelem, abych holkám po středeční pohárové porážce čistil žaludky. Zvolím raději jiný výstup. Ale není to pro nás celkově z toho utkání, bohužel, dobrý výstup."

DHC Sokol Poruba - ŠKP Bratislava 34:12 (21:3). Branky: Ryšánková 6, Očadlíková 6, Konečná 3, Chovancová 3, Maiwaelderová 3, Janošová 3, Varmužová 2, Mýlková 2, Ritzová 2, Kostelná 2, Šviráková 2 - Vaninová 2, Ižová 2, Schwarzová 2, Marčeková 2, Bednárová 1, Trúnková 1, Kubáňová 1, Bednárová 1. Sedmičky: 5/2: 2:1. Vyloučení: 0:5. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 100.