Challenge Cup: Poruba první krok proti Izmiru zvládla

9.1.2016, 20:39

Házenkářky DHC Sokol Poruba vstoupily do osmifinále Challenge Cupu domácí výhrou nad tureckým klubem Izmir BSB SK 28:22 (14:12), kterou vybojovaly v sobotu před více než šesti stovkami diváků v hale Sarezy. Odveta se hraje v sobotu 16. ledna v Izmiru.

Hned úvod utkání jasně naznačil, že Porubu čeká v osmifinále hodně nepříjemný a silný protivník. Po úvodním oťukávání, ve kterém bylo na týmech znát mírná nervozita, se oba celky rozehrály k velice dobrým výkonům a k vidění byla velice kvalitní ženská házená.

Izmir se snažil prosazovat rychlým protiútokem, který ale dokázala Poruba eliminovat. Domácí celek, který nastoupil jen bez nemocné Kostelné, hrál chytře i trpělivě a v průběhu prvního poločasu se dostal do pětibrankového vedení. Porubský celek se přitom dokázal čtyřikrát prosadit po zisku míče. V závěru prvního poločasu ale ostravský tým udělal několik technických chyb a Izmir snížil na rozdíl dvou branek.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a diváci viděli doopravdy strhující drama se šťastným koncem pro domácí celek, který byl přece jen lepší.

Poruba si opět trpělivou hrou budovala náskok, který se zastavil na šesti brankách (22:16, 27:21). V samotném závěru Izmir snížil na rozdíl pěti gólů, ale Poruba dostala v poslední vteřině šanci sedmimetrového hodu, který Ryšánková proměnila.

Hlasy po zápase:
Celal Gencoglu (kouč Izmir BSB SK):
„Byl to velice těžký zápas, ve kterém oba celky hrály doopravdy na maximum. Domácí celek byl lepší ve druhém poločase. Mě mrzí, že jsme udělali spoustu technických chyb. Máme před odvetou na čem zapracovat. I když prohráváme o šest gólů, nic není ztraceno. Věřím, že v domácím Jan prostředí podáme lepší výkony a skóre otočíme."
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): „Holky musím v každém případě za výkon pochválit. Až na závěr prvního poločasu jsme hráli velice dobře a máme slušnou šanci do odvety. Musíme se ale poučit z chyb, kterých jsme se dneska dopustili. S výsledkem jsem ale spokojený. Je jasné, že se rozhodne až v Izmiru, ale věřím, že v našich silách je, toto utkání zvládnout."
Gonča Nahcivanli (kapitánka Izmiru BSB SK): „Diváci viděli dobrý zápas. Nám vyšel start do utkání, kde jsme hráli velice dobře. Ve druhém poločase zase byla lepší Poruba. My jsme udělaly hodně technických chyb. Někdy se mi zdálo, že neumíme chytnout míč (úsměv). Rozhodně nic nevzdáváme, stále máme na naději na postup. Škoda té poslední branky, kterou jsme dostaly v samotném závěru."
Leona Šviráková (kapitánka DHC Sokol Poruba): Hned v úvodu utkání jsme poznaly, že nás čeká hodně silný soupeř. Přesto jsme získaly slibný náskok, o který jsme ale přišly. Je štěstí, že jsme se vzpamatovaly, a ten výpadek jsme po přestávce napravily. Výhra o šest branek nás těší. Máme za sebou ale jen polovinu osmifinále a odveta bude určitě těžká. My ale věříme, že to v Izmiru zvládneme a postoupíme. Jdeme si za svým cílem, kterým je postup."

Challenge Cup - první osmifinále: DHC Sokol Poruba - Izmir BSB SK 28:22 (14:12). Branky: Marčíková 5, Minarčíková 5, Rechtorisová 5, Ryšánková 5, Tomašechová 3, Šviráková 3, Mýlková 1, Chovanocvá 1 - Karameke 5, Toprak 5, Atalar 4, Pirincci 3, Bedel 2, Nahcivanli 2, Sözmen 1. Rozhodčí: Bolič, Hurich (Rakousko). Vyloučení: 3:4. Sedmičky: 7/6: 5:3. Diváci: 632. Odveta se hraje v sobotu v Izmiru.