Aktuality A-tým

Domácí tvrz padla. Poruba prohrála po velkém dramatu se Slavii

8.11.2015, 12:39

V obrovské drama se šťastným koncem pro pražskou Slavii se změnil atraktivní šlágr 10. kola mezinárodní Interligy. Poruba v něm přišla o domácí neporazitelnost, když podlehla Slavii 23:24 (10:10).

Před televizními kamerami se ke skvělým výkonům rozchytaly především obě gólmanky Doláková a Kudláčková, které patřily k největším hvězdám utkání.

Hlavně kvůli jejich skvělým zákrokům viděli diváci v prvním poločase jen dvacet branek. Skóre bylo vzácně vyrovnané a Slavia se poprvé utrhla na rozdíl dvou branek až v úvodu druhého poločasu. Poruba sice hned vzápětí srovnala, ale na svou stranu zápas nepřevrátila.

Hostující celek šel vzápětí do čtyřbrankového náskoku, který se nakonec ukázal jako rozhodující. A to i přesto, že se domácímu celku podařilo po time outu skóre vyrovnat.

Slavia už do vedení domácí celek nepustila a zápas nakonec dotáhla do vítězného konce. Byl to ale boj až do poslední vteřiny utkání, kdy měl ostravský celek možnost vyrovnat, ale výtečnou brankářku Kudláčkovou nepřekonal.

Hlasy trenérů:
Petra Vítková (DHC Slavia Praha): „Byl to prozatím nejtěžší zápas v sezoně, který jsme odehrály. O to větší radost z výhry máme. Hodně dobře jsme bránily, což byl základ našeho vítězství: Poruba má skvělý ofenzivní celek a my mu dovolily dát jen 23 branek. To je na Porubu málo, hrají hodně útočně, na křídla a rychlé trháky. Musím pochválit obě gólmanky, jak Petru Kudláčkovou, tak i Markétu Dolákovou. Mohly jsme v průběhu zápasu utéct i na vyšší rozdíl skóre a dohrát utkání v klidu, ale neproměňovaly jsme naše šance. Divákům se ale utkání muselo líbit."
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): „Musím pogratulovat Slavii k výhře, doufám, že to bude letos jejich poslední výhra u nás. Brankářky i obrany zahrály opravdu velmi dobře, překonaly útok. Dlouho nám trvaly rozehrávky, které měly být rychlými brejky. Než jsme sebrali balon a rozehráli, dlouho to trvalo. Naopak, když jsme po čtyřicetisekundovém bránění měli trochu uklidnit hru, zbrkle jsme rozehráli a za pět sekund jsme byli bez míče. Pochválil bych Očadlíkovou a Švirákovou, některé další hráčky ale podaly průměrné nebo podprůměrné výkony, to si budeme muset rozebrat. V první půli jsme neuměli zahrát útočnou kombinaci, čemuž nerozumím. Slavia asi chtěla o něco více vyhrát a podařilo se jí to."

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 23:24 (10:10). Branky: Očadlíková 6, Marčíková 4/1, Šviráková 4/2, Ryšánková 4, Minarčíková 3, Rechtoriosvá 1, Mýlková 1 - Stellnerová 8, Galušková 7, Kordovská 6,  Keclíková 2/1, Pešková 1. Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 2:3. ČK: Pokorná (SLA).