Házenkářky Poruby porazily v domácím prostředí Olomouc

28.10.2015, 20:24

Házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly středeční domácí interligový zápas s Olomoucí 28:23 (17:12) a připsaly si šestou výhru v soutěži. Už ve čtvrtek večer čeká na svěřenkyně trenéra Jana Beňadika zápas v Bratislavě.

Ostravské házenkářky se rychle otřepaly z poslední porážky v Michalovcích a proti Olomouci na palubovce hlavně v prvním poločase jasně dominovaly a vytvořily si uklidňující náskok. Kdo čekal, že druhý poločas bude formalitou, tak se mýlil. Hostující celek totiž zápas rozhodně nezabalil a hlavně díky skvělým zákrokům brankářky Raškové se Olomouci zápas podařilo zdramatizovat. V závěru se už ale projevila zkušenost domácího celku, který zápas dovedl do úspěšného konce.

Hlasy trenérů:
Jan Bělka (DHC Zora Olomouc):
S výkonem týmu jsem i přes porážku spokojený. Škoda, že jsme neproměnili čtyři sedmičky a ještě nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru. Z ní jsme mohli vytěžit více. Mám ale radost z našeho bojovného výkonu, kdy jsme i přesto, že měl domácí celek náskok, utkání odmakali. Hlavně ve druhém poločase nás podržela gólmanka Rašková, z domácího celku se mi líbila pivotka Minarčíková.
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): Chtěli jsme hrát v utkání vysunutou obranu, ale soupeř na nás byl velmi dobře připravený. Důležité bylo, že jsme si už v prvním poločase vytvořili slušný náskok. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný a Olomouc se jednou přiblížila i na rozdíl tří branek. I tak jsme ale měli zápas z mého pohledu pod kontrolou. Výborně nám zachytala Markéta Doláková.
DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha (17:12). Branky: Minarčíková 6, Ryšánková 5, Marčíková 5, Kostelná 4, Mýlková 2, Konečná 2, Šviráková 2, Očadlíková 1, Rechtorisová 1 - Růžičková 5, Dostálová 5, Gebre Selassie 3, Kubáčková 3, Ždáňská 2, Jansová 1, Fryčáková 1, Severová 1, Salašová 1, Spichalová 1. Sedmičky: 4/2:1/5. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 234.