Aktuality A-tým

Reakce Libora Adámka na článek předsedy DHK Baník Most

17.9.2015, 11:05

Reakce generálního manažera DHC Sokol Poruba Libora Adámka na článek předsedy Baníku DHK Baník Most Rudolfa Junga.

 

Nemám ve zvyku reagovat na články z klubových webů, ale v tomto případě musím udělat výjimku. A to i s vědomím, že už v sobotu se právě na palubovce Mostu představí DHC Sokol Poruba.
V první řadě bych chtěl se vší vážností zdůraznit, že si vážím každé osoby, každého klubu a každé iniciativy, která zviditelňuje házenou ať už u nás, nebo v zahraničí. Mezi tato zviditelnění řadím velké úspěchy několikanásobného českého mistra DHK Baník Most v soutěžích WHIL i v pohárové Evropě.
O to více mě mrzí, že si předseda DHK Baníku Most Rudolf Jung nechtěl se mnou vše vyříkat jako chlap s chlapem, mezi čtyřma očima.
A minimálně na tradičním předsezonním setkání zástupců celků WHIL, v červnu letošního roku, pro to byl dostatečný, a z mého pohledu ideální prostor. Místo toho mi posílá vzkazy prostřednictvím klubového webu, a to v jednom případě skoro půl roku, v dalším po třech měsících od nastalých událostí.
Proč zrovna nyní, se mohu jen domnívat, nicméně pravý důvod zná jen Rudolf Jung.
Svými výroky, na které má ze své pozice právo, napadl nejen mě, ale hlavně DHC Sokol Poruba. A proto jsem se rozhodl na celou věc tímto způsobem reagovat, protože jeho tvrzení se nezakládají na pravdě nebo jsou zcela zcestná.
Především bych rád uvedl na pravou míru situaci ohledně letního přestupu Heleny Ryšánkové do klubu DHC Sokol Poruba. Je všeobecně známo, že Helena od začátku preferovala odchod do německé bundesligy, který ji ale nakonec nevyšel.
To, že nechtěla nadále hájit barvy Mostu a rozhodla se pro jinou nabídku, přece není problém DHC Sokol Poruba, ale spíše vedení Baníku Most v čele s jeho předsedou. To by mělo přemýšlet nad tím, proč se Helena rozhodla odejít do jiného českého klubu a neprodloužila smlouvu v Mostu.
Velice mě pak rozesmál výrok Rudolfa Junga o tom, že jsem Helenu Ryšánkovou oslovil v průběhu rozehrané finálové série mezi Mostem a Porubou.
Za prvé bych chtěl říct, že to není pravda, protože jsem s Helenou byl v kontaktu delší dobu, což je, nejen v házené, zcela běžné. A zrovna Rudolf Jung o tom ví své...
Nebo si už nepamatuje, jak v minulosti dva roky opakovaně lákal a přemlouval k přestupu do Mostu tehdy ještě porubskou pivotku Dominiku Seluckou? A bylo to také v rozehrané soutěži či dokonce těsně před jejím koncem. ¨
Nebo angažmá hráček, které nejsou odchovankyně DHK Baník Most, domlouval pan Jung až po odehraných sezónách? Jelikož jej považuji za velmi zdatného manažera, tak si o tom dovolím dost silně pochybovat. Ví moc dobře, stejně jako já, že s hráčkami se dělají, minimálně ústně, dohody daleko dříve než po skončení play off.
Situaci kolem Dominiky Selucké jsem vždy bral s nadhledem a nikdy bych se k podobným útokům nesnížil, protože to jen zbytečně škodí české ženské házené, které oba kluby v posledních letech dělají i v Evropě velice dobrou reklamu.
Závěrem bych s panem Jungem, a to i z pozice svazového činovníka, kategoricky nesouhlasil v souvislosti s postojem DHK Baníku Most na účast české reprezentace na letní univerziádě.
A to hlavně proto, že se jedná o mezinárodní akci, která každou českou nebo slovenskou házenkářku může obohatit minimálně o zkušenosti. Ty pak mohou prodat nejen na dalších reprezentačních akcích, ale také v domovském klubu.
Osobně jsem bojoval za to, aby ženský tým na univerziádě startoval a byl důstojným soupeřem celkům z celého světa. Mimo jiné i z těchto důvodů jsem ze svých soukromých prostředků financoval cestu pro asistentku trenéra Petru Vítkovou. Vždyť i ona na této akci získala své první velké trenérské zkušenosti a hlavně byla pro všechny hráčky reprezentace kromě neodiskutovatelného sportovního přínosu také velkou psychickou oporou.
Jsem přesvědčen, že Petra Vítková nabyté zkušenosti z této akce zúročí ve své další práci, ať už na klubové úrovni, tak i v reprezentaci, kde působí prozatím jako specialista, na čemž jednoznačně vydělá česká ženská házená.
Na rozdíl od pana Junga vidím jen pozitiva v každé mezinárodní konfrontaci, proto jsem z pozice klubu dal souhlas všem našim nominovaným hráčkám ke startu na universiádě. Některé z nich však do Koreje neodcestovaly, jelikož měly obavy z nemoci MERS, což jsem samozřejmě respektoval.
Nikdy jsem se na házenou nedíval, a nikdy v budoucnu to taky neudělám, jen z pozice klubu, ale vždy v celém jejím rozsahu a ve všech souvislostech.

Libor Adámek
Generální manažer
DHC Sokol Poruba


Článek předsedy Baníku DHK Baník Most Rudolfa Junga najdete zde.

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading

MOL Liga 2022/2023

Tým Z V R P Scóre B
1.HK Slovan Duslo Šaľa141202421:36024
2.DHK Baník Most151014441:39121
3.HC DAC Dunajská Streda131003377:29720
4.DHC Slavia Praha15906437:38918
5.Sokol Písek13814400:37917
6.MŠK Iuventa Michalovce13805374:33616
7.DHK Zora Olomouc14617380:36713
8.Házená Kynžvart14518380:37311
9.DHC Plzeň14509392:41810
10.Handball club Zlín14419368:4579
11.DHC Sokol Poruba143011317:3866
12.AHT HC Tatran Stupava130112271:4051

Nejlepší střelkyně