Poruba zvládla semimetrové hody a je krok od titulu!

16.5.2015, 20:23

Začátek zápasu vyzněl lépe pro domácí celek, kdy se Porubě dařilo v útoku a výborné zákroky předváděla brankářka Doláková. Jenže mezi 13 a 23.minutou zápasu domácí Sokol nevystřelil branku a naopak Most své příležitosti proměňoval. Po brance Súkenníkové v posledních sekundách poločasu šel do kabin za dvoubrankového vedení Baník.

Druhá půle byla podobné té první. Skóre se přelévalo a Most, i když si vybudoval opět čtyřbrankový náskok, vedení ztratil. Sokol zabojoval a ubránil i poslední útok Baníku. Následovaly sedmimetrové hody, do kterých "Černí Andělé" nevstoupili vůbec dobře. Martina Weisenbilderová minula a následně všechny exekutorky až do poslední série byly úspěšné. Úplnou tečku za sérií sedmiček udělala Markéta Doláková, jenž vykopla poslední pokus Petry Růčkové.

Finále se nyní přesouvá na sever Čech a Most bude v nezáviděníhodné situaci. Porubě stačí za týden jediná výhra k zisku titulu, Baník nesmí na domácí palubovce již ani jednou zaváhat. Pro "Sokolky" by to byl po třech letech druhý mistrovský titul.

Hlasy trenérů po utkání:

Ľuboš Hudák (DHK Baník Most): „Chci pogratulovat Porubě k vítězství, byl to těžký zápas. Věděli jsme, že Poruba je v domácím prostředí silná. Během zápasu jsme si vypracovali hned dvakrát čtyřbrankový náskok, který jsme ovšem nedokázali udržet. Šance jsme měli, abychom náskok navýšili, ale Poruba se vždy do zápasu vrátila. Bojovností a nasazením ten náskok smazala a závěr byl vyrovnaný až do posledního hvizdu. Naše hráčky musím také pochválit, i když jsme se nevyvarovali nějakých chyb jak v obraně tak v útoku.“

Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba):
„Jsme šťastní, že to dopadlo tak, jak jsme si představovali. Celý týden jsme se na tento duel chystali, a i když jsme byli my trenéři docela nervózní, děvčata byly úplně vpohodě. Jsem rád, že holky se na to nachystaly tak, že jsme byli v utkání celých šedesát minut. Úvod byl výborný, pak jsme sice polevili, když jsme to prostřídali a změnili obranu. Most nás tam trochu přehrál, kdy dal desetibrankovou šňůru a vývoj otočil. Pak jsme se vrátili k vysunuté obraně a to bylo podle mého názoru klíč k úspěchu a dobrá volba. Máme jěště nějaké věci, na kterých musíme zapracovat, ale eliminovali jsme druhou vlnu Mostu, kterou mají st rašně silnou.“

DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 24:23 po sedm.hodech (11:13)

Branky: Kostelná 5, Šviráková, Rechtorisová a Marčíková po 4, Tomašechová 3, Mýlková, Adámková, Chovancová a Minarčíková po 1 – Weisenbilderová 5, Janoušková a Szarková po 4, Vítková a Súkenníková po 3, Růčková 2, Ryšánková a Zachová po 1. Rozhodčí: Hájek, Macho. 345 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Mýlková, Lešková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minárčiková, Marčíková, Poláchová, Révajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

DHK Baník Most: Bezpalcová, Smolová, Müllnerová – Matoušková, Dvořáková, Ryšánková, Borovská, Vítková, Jeřábková, Šplechtová, Janoušková, Weisenbilderová, Szarková, Súkenníková, Růčková, Zachová. Trenér: Ľuboš Hudák.