Aktuality A-tým

Úkol splněn! Poruba si zahraje finále play-off

8.5.2015, 16:43

Házenkářky DHC Sokol Poruba to dokázaly a slaví postup do finále play-off. Svěřenkyně trenéra Jana Beňadika porazily v třetím rozhodujícím utkání semifinále Slavií 32:23 a budou útočit na zisk mistrovského titulu!

Třetí rozhodující duel už nebyl tak vyrovnaný a napínavý. A to hlavně proto, že domácí celek si hlavně díky důsledné a agresivní obraně už v úvodu utkání vybojoval klíčový náskok. Pestrá hra domácích pokračovala i ve druhém poločase, kdy Slavií odcházely síly a náskok Poruby neustále narůstal. V závěru zápasů za rozhodnutého stavu už dali oba trenéři šanci hráčkám z lavičky a zápas se dohrával za bouřlivého potlesku spokojených fanoušků Poruby.

Hlasy trenérů:
Richard Řezáč (Slavia):
Výsledek utkání hovoří za vše. To, co chci říct, řeknu holkám v kabině. Souhlasím s tím, že pokud jsme měli šanci postoupit, tak jsme měli uhrát čtvrteční duel v Ostravě. To jsme byli v zápase celých šedesát minut, dnes to bylo jen čtyřicet minut.
Jan Beňadik (Poruba): Z postupu do finále máme obrovskou radost, protože to pro nás znamená, že po bronzové medaili z Interligy, máme druhý cenný kov. Dnes jsme proti Slavii podali lepší výkon než v druhém utkání, což bylo znát hlavně v obraně. Poučili jsme se chyb a dobře reagovali na věci, které jsme si po druhém utkání řekli. Chtěli jsme se prosadit fyzickou házenou, což se nám podařilo. Bylo to hodně fyzicky náročné, ale nám se to vyplatilo.

Semifinále play-off:

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 32:23 (14:10). Branky: Marčíková 8, Kostelná 5, Tomašechová 4, Šviráková 3, Rechtorisová 3, Adámková 3, Chovancová 2, Revajová 1, Minarčíková 1, Varmužová 1, Mýlková 1 - Jonášová 5, Rajnohová 3, Chmelařová 3, Kordovská 3, Pokorná 3, Chlupová 2, Rezlerová 1, Jedličková 1, Pešková 1, Kudláčková 1.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 4:5. Diváci: 282. Sedmičky: 4/3 - 4/1. Konečný stav série: 2:1.