Leona Šviráková: Je to facka, ale nic není rozhodnuté

1.5.2015, 19:23

S šesti góly byla nejlepší střelkyní Poruby v úvodním semifinále na pražské Slavii, kde ostravský celek prohrál 22:28. Také Leona Šviráková viděla příčiny porážky ve špatném vstupu do druhého poločasu.
Co se stalo ve druhém poločase?
Moc to nechápu, protože první půle z naší strany nebyla špatná a stav byl nerozhodný. Nám se vůbec nepodařil vstup do druhé půle, což bylo pro průběh utkání asi doopravdy zásadní. V obraně jsme nebyly důsledné, což se o domácím celku říct nedalo. Bylo vidět, jak jsme se těžko prosazovaly.
Nemá cenu si nic nalhávat, po vydařených zápasech v Interlize jste dostaly hned v úvodu play-off pořádnou facku.
Facka to asi byla, protože nikdo nečekal, že tady prohrajme o osm branek. Ale na druhé straně je doopravdy možná lepší, že to přišlo teď, než třeba ve druhém utkání v Ostravě. Máme týden na to, abychom se sebraly a vše napravily. Nic není rozhodnuté, hrajeme dvakrát doma, kde to můžeme otočit.
Podobný výkon jako v Praze ale k úspěchu nevede...
To je zcela jasné! A pokud si to jako tým neuvědomíme, tak těžko můžeme Slavii porazit. Zlepšit se musíme hlavně v obraně, kde se musíme vrátit k naší agresívní hře. Bez toho to nepůjde. A je jasné, že musíme být lepší i v zakončování. Dnes jsme i v téhle činnosti za soupeřem zaostaly.
Doma se vám v této sezoně daří, ani jednou jste v Interlize neprohrály.
To je sice pravda, ale na to spoléhat nemůžeme a nebudeme. Musíme zlepšit celkový přístup k play-off, prostě to bylo z naší strany málo. Věřím, že doma podáme diametrálně odlišný výkon.