Házenkářkám Poruby se vstup do semifinále na Slavii nepodařil

1.5.2015, 17:14

Poruba přitom vstoupila do semifinále výborně a bojovný výkon v obraně a pestrý v útoku na domácí celek platil. Ostravské házenkářky si brzy vypracovaly až tříbrankový náskok, který i díky výborně chytající Dolákové držely až do závěru prvního poločasu. Tam se zvedla i Slavia, která těžila především z dobré hry Keclíkové. V samotném závěru prvního poločasu se podruhé v řadě podařilo Slavii vyrovnat.

Domácí celek branka do šatny pořádně nabudila a druhý poločas se odehrál zcela v jeho režii. Slavia si rychle vybudovala náskok, který s přibývajícím časem narůstal. Porubě nešla ani v průběhu druhé půle upřít snaha, ale na zvrat v utkání ostravský celek neměl.

Semifinálová série, která se hraje na dva vítězné duely, se nyní stěhuje do Ostravy. V hale Sarezy se bude hrát ve čtvrtek 7. května od 18 hodin, případný třetí rozhodující zápas by se hrál o den později od 14.30 hodin.

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 30:22 (13:13).

Branky: Keclíková 6, Kordovská 6, Rajnohová 5, Stellenerová 5, Pokorná 2, Rezlerová 1 - Šviráková 6, Kostelná 4, Tomašechová 4, Rechtorisová 3, Marčíková 3, Adámková 2, Mýlková 1. Rozhodčí: Kavulič, Skuržný. Vyloučení: 2:2. Diváci: 150. Stav série: 1:0.