Poruba smolně prohrála s Trenčínem

11.9.2010, 14:35

Na házenkářky DHC Sokol Poruba čekala v sobotu 11. září velká výzva. Poprvé po devíti letech se v nejvyšší házenkářské Interlize představily před domácím publikem. Soupeřem jim byl slovenský tým HK Štart Trenčín. V první půli byl průběh vyrovnaný a favorizované hráčky Trenčína neodskočily Porubě ani jednou o více než dvě branky. V osmnácté minutě šel Sokol dokonce do vedení (8:7) díky brance kapitánky Romany Tomečkové. Úvodních třicet minut vyhrál Trenčín 16:14. Ve druhé části se však házenkářky hostů dostaly do trháku, kdy se jejich vedení zvýšilo až na rozdíl pěti gólů.

Nejlepšími střelkyněmi hostů byly s devíti brankami Drobná a Rechtorisová. I přesto, že porubanky bojovaly, tak v zápase, kterému ve sportovní hale v Polance přihlíželo 350 diváků, podlehly svým zkušenějším soupeřkám 30:32.

Výkon svého týmu ohodnotil po konci zápasu i hlavní kouč Sokola Poruba Aleš Chrastina: „V létě by mě nenapadlo, že s Trenčínem můžeme odehrát tak vyrovnané utkání. Minulý týden jsem byl i přes prohru ve Zlíně spokojený, ale dnes určité zklamání je. Byla tam cítit jistá ustrašenost. Nevím, čím to je. Možná na nás dolehla tíha domácí premiéry. Udělali jsme spoustu technických chyb, ale i přesto se v utkání objevily fáze, kdy jsme stav stáhli na dva góly. V závěru jsme mohli skóre otočit, ale přišla další technická chyba a soupeř je natolik zkušený, že nás za to po trestal."

DHC Sokol Poruba - HK Štart Trenčín 30:32 (14:16)

Nejvíce branek: Tomečková 6/1, Mrózková 7, Richvalská 6, Ganzerová 4/2, Oroszová 3, Adámková 2, Koláčková 1, Mališová 1 - Drobná 9/3, Rechtorisová 9/3, Šateková 5, Birkušová 4, Kovaličková 3, Rajnochová 2. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/3 - 8/6. Vyloučení: 6:6. Diváci: 120
Poruba: Doláková - Tomečková, Adámková, Koláčková, Oroszová, Mališová, Mrózková - Roháčková, Lešková, Ganzerová, Richvalská, Šimečková.
Trenčín: Zemanovičová - Drobná, Rajnochová, Kovaličková, Dudová, Žideková, Rechtorisová - Pojezdálová, Ďuržová, Šáteková, Nestická, Vasilenková, Hazuchová.
Sled branek: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:10, 10:10, 10:12, 12:12, 12:14, 13:15, 14:15, 14:17, 15:17, 15:20, 18:20, 18:23, 19:23, 19:24, 23:24, 23:25, 24:25, 24:26, 25:26, 25:29, 26:29, 26:30, 27:30, 27:31, 28:31, 28:32, 30:32.