Důležitá výhra. Poruba rozhodla proti Veselí až v koncovce

13.2.2015, 20:12

Házenkářky Poruby zvládly páteční předehrávku 15. Kola Interligy, když doma v zajímavém zápase zdolaly 28:22 (12:11) velmi dobře hrající Veselí. Ostravské házenkářky rozhodly v posledních deseti minutách utkání.

První poločas nabídl zajímavou podívanou, když se ve vedení střídaly oba celky. Domácím vyšel vstup do utkání, když poruba rychle získala vedení 3:0 a kouč Veselí Jan Packa si musel vzít oddechový čas. Ten jeho svěřenkyním pomohl a Veselí se rychle probralo. Začalo se dařit hlavně spojkám Gajdošíkové a Vargové a Veselí se podařilo skóre otočit 7:9 (22. minuta). Poruba pak zase přidala na agresivitě v obraně a ještě před přestávkou se ji podařilo skóre strhnout na svou stranu 12:11.

Vyrovnaný zápas pokračoval i po pauze, kdy už ale měl navrch ostravský celek, který si udržoval mírný náskok. Poruba neodskočila na více než tři branky, takže bylo jasné, že fanoušky čeká dramatická koncovka. V ní prokázaly domácí hráčky větší kvalitu, fyzickou připravenost i zkušenosti. Právě až v závěrečné desetiminutovce totiž Poruba nasadila k rozhodujícímu trháku, kdy pět minut pře koncem získala Poruba šestibrankový náskok 25:19.

Hlasy po utkání:
Ivo Sádlo (vedoucí mužstva Veselí nad Moravou):
Z naší strany bylo znát, že tým si prošel v minulých dnech chřipkovou epidemií. Do zápasu nastoupila řada hráček po nemoci, což bylo na výkonu znát. Hlavně pak v úvodu utkání, kdy domácí házenkářky zápas režírovaly. Máme teď málo hráček, což duel rozhodlo. Poruba vyhrála zaslouženě, když dokázal každou naši chybu potrestat."

Jan Beňadik (trenér DHC Sokol Poruba): "Za výhru jsem strašně rád, protože tyhle zápasy nebývají jednoduché. mě těší, že jsme těžký přechod z pohárového souboje do Interligy zvládli a získali dva body. Výkon z naší strany nebyl vyloženě špatný, ale hlavně v prvním poločase jsme se trápili. Hlavně pak v jedné pasáži prvního poločasu, kdy jsme devět minut nedali gól. Holky se ale z toho vyhrabaly, což je nesmírně důležité. Kdo viděl naši rozcvičku, tak musel na první pohled vidět, že holky ještě jsou unavené. Pohyb nebyl takový, jako by měl být. Jsme rádi, že se nám podařilo zápas rozhodnou až v závěru utkání, což je potvrzení i toho, že tým je na tom dobře fyzicky. Během zimní přípravy jsme hodně na fyzické kondici zapracovali a věřím, že se nám to bude vracet i nadále. Dneska jsme zápas rozhodli spíše dobrou obranou, než z útoku. Ale o tom prostě některé duely jsou. Holky mají nyní volný víkend a já se už těším na příští týden, který prožijeme v klasickém tréninkovém režimu."

DHC Sokol Poruba - HC Veselí nad Moravou 28:22 (12:11). Branky: Marčíková 7, Šviráková 6, Adámková 4, Mýlková 4, Rechtorisová 3, Kostelná 2, Minarčíková 1, Bělohoubková 1 - Vargová 7, Jandsáková 6, Gajdošíková 5, Slováková 2, Štětáková 1, Lukšíková 1. Rozhodčí Králíček, Letev. Vyloučení: 3:2. Sedmičky: 4/4:2/2. Diváci: 200.