Aktuality A-tým

Slovensko, do toho! DHC Sokol Poruba má na ME dvojí zastoupení

8.12.2014, 14:07


Celý klub DHC Sokol Poruba i všichni jeho fanoušci drží na probíhajícím ME žen v Chorvatsku a Maďarsku reprezentaci Slovenska. Důvod je všem zasvěceným předem jasný.
V týmu Slovenska totiž nechybí pivotka Eva Minarčíková a asistentem trenéra je Ján Lajčák. „Jsme strašně rádi, že se tam Eva i Ján dostali a určitě jim držíme palce, aby v silné konkurenci uspěli. Pro celý klub je to skvělá vizitka," uvedl manažer Poruby Libor Adámek.
V týmu Slovenska, který vede kouč Mostu Dušan Poloz, nechybí ani Katarína Dubajová, která v Porubě před třemi lety působila.
Slovenky se nejprve v pondělí od 18 hodin střetnou s Francouzkami, ve středu od 20.15 hodin vyzvou tým Černé hory a své účinkování ve skupině D zakončí v pátek od 20.15 hodin se Srbkami. „Pro Slovensko se jedná o historický moment a úspěch na ME startovat. Vždyť naposledy se to našemu celku podařilo před dvaceti lety. Jak správně uvedl můj kolega, hlavní kouč Dušan Poloz, celý tým pociťuje vzrušení a hrdost, ale všichni zůstáváme nohama pevně na zemi a pokorní. Všecky tři zápasy ve skupině budou pro slovenský národní celek obrovskou výzvou," uvedl ještě před odjezdem na ME Ján Lajčák.

Nominace Slovenska pro XI. ME žen v Chorvatsku a Maďarsku (7. - 21. 12. 2014):
Brankářky:
Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske)
Pivotmanky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce)
Křídla: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske)
Spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Beňušková (Stella Saint-Maur/Fr.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce), Andrea Kertészová (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske). Trenéři: Dušan Poloz a Ján Lajčák

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně