Aktuality A-tým

Osmifinále Challenge Cupu: Poruba opět vyzve Portugalky

25.11.2014, 12:23

Házenkářkám DHC Sokol Poruba je v této sezoně na evropské scéně souzena jen konfrontace s portugalskými kluby. Los ve Vídni totiž v úterý rozhodl o tom, že v únorovém osmifinále Challenge Cupu se svěřenkyně trenéra Jana Beňadika střetnou s portugalským klubem Colegio de Gaia.
Ostravské hráčky přitom ve 3. kole vyřadily ve dvou zápasech v Ostravě další klub z jihu Evropy Juve Lis (35:19, 37:18). Osmifinále se odehraje o víkendech (7. a 8. února, resp. 14. a 15. února).

Manažer Poruby Libor Adámek přijal los bez emocí. „Ze sedmi celků, které jsme mohli dostat, byly dva z Portugalska. Tak se s tím dalo trochu počítat. Z hlediska cestování jsem rád, že nemusíme do Azerbajdžánu nebo Běloruska. O soupeři toho zatím moc nevíme, ale v našich silách by mělo být postoupit, i když už podle soupisky je zřejmé, že nás čeká o jeden stupeň kvalitnější a zkušenější celek než ve 3. kole," poznamenal Libor Adámek.

Portugalský celek z předměstí Porta ve 3. kole vyřadil řecký klub A.C. Loux Patras (24:18, 21:15), když se oba zápasy odehrály v Portugalsku. „Samozřejmě, že se opět spojíme s vedením soupeře a prověříme možnosti, zda by se nemohly zápasy odehrát na jednom místě. Ale stejně jako před jednáním s Juve Lis nechci předjímat výsledek, uvidíme, jaké záměry má náš soupeř," uvedl Adámek s tím, že prostor na jednání je poměrně dlouhý. „Hraje se až v únoru takže v tom problém rozhodně nebude," dodal Adámek.

Trenér Poruba Jan Beňadik byl s losem spokojený. „Po minulé zkušenosti s Juve Lis zhruba tušíme, co nás čeká. A je jasné, že budeme chtít postoupit. Je třeba ale také zdůraznit, že nás čeká o jeden stupeň kvalitnější celek, který je momentálně v porutgalské lize na třetím místě," uvedl Beňadik s tím, že Colegio De Gaia má zkušenější celek. „V této sezoně dokázal vyhrát na palubovce Juve Lis o sedm branek, což tak nějak odpovídá tomu, co od soupeře očekáváme," řekl Beňadik.

 

Ani on nechtěl spekulovat o tom, zda se zápasy odehrají podle klasického pohárového modelu (doma, venku) nebo dojde k dohodě obou klubů a budou se hrát během jednoho víkendu. „Samozřejmě, že bych byl nejraději, aby se oba zápasy odehrály v Ostravě, ale uvidíme, jak jednání dopadne. Nemá cenu nad tím v této chvíli přemýšlet, protože se pohárové zápasy odehrají až v únoru," dodal Beňadik.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně