Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby slaví historický postup. Vyřadily Juve Lis

16.11.2014, 15:50

Povedlo se. Házenkářky DHC Sokol Poruba na třetí pokus uspěly v evropském poháru, když v 3. kole Challenge Cupu vyřadily portugalský celek Juve Lis. Oba zápasy (35:19, 37:18) se odehrály v Ostravě. Poruba tak postoupila do osmifinále soutěže, které se bude hrát v únoru (7 a 14. února 2015) příštího roku a soupeře ji určí los (25. listopadu 2014).

Poruba se postupové radosti dočkala na třetí pokus, kdy před dvěma lety nestačila v EHF Cupu na ruskou Astrachaň a v minulé sezoně v Challenge Cupu na švédský Höör. O svém zaslouženém postupu rozhodla už v sobotním prvním utkání, který vyhrála rozdílem šestnácti branek. Nedělní odveta se tak hrála prakticky jen z povinnosti a oba trenéři dali prostor všem hráčkám z lavičky. Poruba podala pozorný výkon, po kterém vyhrála jasně 37:18 (17:10).

 

3. kolo Challenge Cupu - druhý zápas:
Juve Lis - DHC Sokol Poruba 18:37 (10:17). Branky:
Silva 4, Bastos 4, Cordeiro 4, Santos 1, Vierita 1, Mendes 1, Lopes 1, Fonseca 1, Cardoso 1 - Minarčíková 7, Kostelná 7, Šviráková 7, Adámková 4, Marčíková 4, Mýlková 2, Chovancová 2, Bělohoubková 2, Rechtorisová 1, Revajová 1.
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): "Jsme šťastní, že se nám na třetí pokud podařilo v evropském poháru postoupit. Splnili jsme povinnost a jsme šťastní, že jsme v osmifinále. V obou zápasech jsme střídali lepší momenty s horšími. Ale oba zápasy byly korektní. Myslím, že pro nás byly zápasy přínosné hlavně v tom, že jsme museli hrát trpělivě. To bychom si rádi přenesli i do interligových zápasů, kde nám to třeba v zápasech ve Veselí nebo ve Zlíně chybělo. Pro holky to byla v každém případě nová zkušenost, některé odehrály v pohárech první dva zápasy. Musím přiznat, že před zápasy se některé z nich pídily po informacích, které v Interlize zase tak striktně nevyžadují. Bylo cítit, že se na pohárové zápasy těší. O možném soupeři pro osmifinále nepřemýšlím, nechám to na losu."

Rui Machado (kouč Juve Lis): „Byl to jiný zápas než v sobotu, protože jsme už dobře znali velkou sílu porubského celku. Nám se tentokrát nepodařilo soupeře v úvodu zaskočit a Poruba měla zápas celou dobu ve své režii. Poruba byla lepší, a postoupila naprosto zaslouženě. Osobně si myslím, že to může v této soutěži dotáhnout hodně daleko. Smekám ale taky před mým mladým celkem, který bojoval a užil si to, že si mohl tady v Ostravě pohárové zápasy odehrát. Máme mladý tým, který v těchto utkáních získává cenné zkušenosti."
Šárka Marčíková (hráčka Poruby): "Pro mě osobně to byly první pohárové zápasy v kariéře, na které jsem se moc těšila. Jsem šťastná, že se nám podařilo postoupit. V obou zápasech ale byly v naší hře vidět i nedostatky, a to hlavně v obraně. Některé góly jsme dostat nemusely. Ale bylo těžké udržet po oba zápasy stoprocentní koncentraci, protože jsme až na těch úvodních deset minut prvního zápasu pořád výrazně vedly. Ale i to byla pro nás nová zkušenost. K úrovni soupeře se mi těžko mluví, protože Portugalky měly velmi mladý, ale o to snaživější a bojovnější celek, který za každého stavu bojoval o každý gól. Výkonnostně by se pohyboval na rozhraní naší první ligy a mezinárodní Interligy. S Bratislavou, která je v interlize zatím poslední, by asi odehrál Juve Lis vyrovnaný zápas."

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně