Aktuality A-tým

Házenkářky svátek je tady. DHC Sokol Poruba versus Juve Lis

13.11.2014, 11:54

Juve Lis. Že vám toto slovní spojení nic neříká? Aby ne. Pokud se neorientujete v portugalské házené, těžko jej budete znát. Už o tomto víkendu se však o nich něco dozvědí házenkářky DHC Sokol Poruba.
Svěřenkyně Jána Beňadíka čeká právě proti celku z Pyrenejského poloostrova dvojzápas. A dvojzápas vskutku netypický. Odehraje se během dvou dnů, v jednom městě, jedné hale...
O tom, jak bude česko-portugalské měření sil netradiční, se však trenéři ostravského týmu přesvědčili již velmi brzy po losu. Ještě v době, kdy se nevědělo, zda nebudou minimálně na jedno utkání cestovat až na jih Evropy.
Dohledat totiž o družstvu Juve Lis relevantní a upotřebitelné informace, aby hráčky věděly, proti komu v této házenkářské bitvě stojí, bylo, mírně řečeno, nelehké.
„Snažili jsme se posbírat co nejvíce informací, ať už k jednotlivým hráčkám, sestavě či hernímu projevu. Moc toho ale není, abych pravdu řekl," dokládá trenér Poruby Ján Beňadik.
„Máme sice nějaké sestřihy jejich zápasů z této i minulé sezony, ale je to opravdu málo. Je to i tím, že v Portugalsku je sledovanější mužská házená," myslí si Beňadík.
Pár fragmentů ze hry víkendového soupeře však přece jen vyčetl. „Měli by vycházet z obrany, hrát systémem 1-5, být pohybliví. Je však pro nás otázkou, jakou kvalitu to družstvo má," říká Beňadík s tím, že Poruba se musí soustředit především na svůj výkon.
„Doufám, že předvedeme to, co v prvním poločase proti Zlínu a věřím, že to by nám k postupu mohlo stačit. Určitě to ale nebude nic jednoduchého,"
doplňuje kouč.
Spokojený je alespoň s faktem, že vše se odehraje v domácím prostředí, což Beňadik bere jako velkou výhodu. „Je třeba toho využít. Chtěl bych, abychom už v sobotu udělali výsledek, po kterém bychom si v neděli mohli s chutí zahrát," věří v koutku duše, ale vzápětí dodává.
„Je to pohárový zápas a ty bývají často zrádné. Není výjimkou, že jeden zápas vyhrajete o sedm a druhý zase prohrajete, takže je třeba si dát pozor. Musíme se koncentrovat a podat maximální výkon v obou zápasech, protože hotovo bude až v neděli," uvádí Beňadik, podle kterého je jeho družstvo na tuto zkoušku připraveno.
„Od chvíle, kdy jsme znali los, jsme postupně během podzimu holkám podávali, co po nich budeme chtít. Připravujeme se tedy systémově, a kdybych měl být konkrétnější, tak to co hrál Zlín, čekám i od Juve Lis. Myslím, že z toho to pohledu bychom měli být připraveni," míní Beňadik, přičemž jasným cílem je postup.
„Nevím, jestli je postup naše očekávání, ale rozhodně jej chceme zrealizovat a dostat se do dalšího kola," uzavírá trenér DHC Sokol Poruba.

Program 3. kola Challenge Cupu (hala Sarezy v Hrušovské ulici, vstupné 40 korun)

1. zápas: DHC Sokol Poruba - Juve Lis sobota (16.30 hodin)
2. zápas: Juve Lis - DHC Sokol Poruba neděle (14 hodin)

 

 

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně