Poruba generálku se Zlínem zvládla a už myslí na Juve Lis!

12.11.2014, 20:22

Házenkářky DHC Sokol Poruba zvládly generálku na víkendový souboj s portugalským Juve Lis, když v hale Sarezy zdolaly v předehrávce 8. kola celek Zlína.

Ostravské házenkářky rozhodly o svém zaslouženém vítězství už v samotném úvodu utkání, když získaly už v 11. Minutě klíčový sedmibrankový náskok 8:1. Zlín pak sice dokázal snížit na 10:7, ale žádný obrat obrat se nekonal, protože Poruba se do přestávky blýskla pěti góly v řadě.
Zlín, který přijel do Ostravy bez Alžbety Tóthové, se herně zvedl po přestávce. A to i proto, že ostravský trenér Jan Beňadik dal i vzhledem k víkendovému pohárovému utkání s Juve Lis šanci všem hráčkám širšího kádru. To ale už nemohlo nic změnit na tom, že si Poruba zaslouženě připsala na své konto v Interlize čtvrté vítězství.

Hlasy trenérů:
Peter Sabadka (Zlín):
Já mohu být spokojený jen s výkonem brankářky a se zlepšenou hrou ve druhém poločase. Nám sice nevyšel vstup do utkání, kdy jsme zahazovali jednu šanci za druhou, ale pak jsme se zvedli. A stáhli náskok domácích na rozdíl tří gólů. Pak jsme se ale nechali dvakrát zbytečně vyloučit a Poruba nám zase gólově odskočila. Tam se zápas z našeho pohledu zlomil a my už skóre jen marně dotahovali. Alžbeta Tóthová nenastoupila proto, že má zdravotní problémy.
Jan Beňadik (DHC Sokol Poruba): S výhry mám upřímnou radost. Odehráli jsme velmi dobrých 45 minut, kdy bych chtěl pochválit výkony brankářek i hru obrany. Na ní jsme se v přípravě hodně zaměřili a jsem rád, že proti poslednímu utkání v Šaľe se zlepšila. Tak nějak by to mělo vypadat. Pak nastalo ale v našem týmu uspokojení a výborně začala chytat i brankářka Zlína Túrciová. Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme o šest branek, tak bych to bral všemi deseti. Vzhledem k průběhu utkání mohlo být naše vítězství i výraznější. Výborně zahrála Šárka Marčíková a v prvním poločase i Lea Šviráková. S generálkou jsme spokojeni, i když mě mrzí, že Alica Kostelná má zdravotní problémy. Nasadili jsme ji jen na několik minut, aby si další holky trošku odpočinuly. O víkendu bude určitě potřeba, aby vzala na sebe odpovědnost v útočné fázi Bára Mýlková a hlavně se musíme vyvarovat herních výpadků. Ty totiž pohárové souboje rozhodují.

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 22:16 (15:7). Branky: Marčíková 9, Rechtorisová 4, Šviráková 3, Adámková 2, Mýlková 1, Tomašechová 1, Revajová 1, Kostelná 1 - Drotárová 2, Kříčková 2, Hradilová 2, Kolářová 2, Marčíková Zuzana 2, Brandová 2, Budayová 1, Nygrýnová 1. Nudni 1, Novotná 1.