Poruba ve vyrovnaném zápase nestačila na Šaľu

8.11.2014, 19:05

Házenkářky DHC Sokol Poruba podlehly v utkání 7. kola mezinárodní Interligy celku Slovanu Duslo Šaľa 26:31. Hvězdou střetnutí se stala Andrea Kertészová.

Kanonýrka domácího týmu v utkání zaznamenala celkem jedenáct branek. Duel však i přesto byl dlouho vyrovnaný a každé z družstev chvilku tahalo pilku. Přesto odešly do šatny k poločasové přestávce v lepší náladě Slovenky, jelikož po úvodních třiceti minutách vedly 16:14.

Rozhodující fází utkání se stalo být obdodí od 40. do 50. minuty. Ostravanky sice poslala po deseti minutách druhé půle do vedení 20:19 Minarčíková, jenže během dalších deseti minut nastřílely domácí hráčky osm branek, čímž se dostaly do vedení 27:22 a vypracovaly si tak rozhodující náskok.

Poté si už Slovenky zisk dalších dvou bodů pohlídaly a dokráčely ke konečnému pětibrankovému vítězství.

"Byl to po celý šedesát minut zcela vyrovnaný zápas, bohužel jsme v závěru dostali dva góly, které bychom inkasovat neměli. Navíc domácí využili našich chyb na konci utkání. Z naší strany to byl ale slušný výkon, sice nám haprovala obrana, ale jinak jsme navázali  na svá předchozí vystoupení. Dvacet šest branek nsa půdě Šaľy je dobrý počin, od kterého si můžeme v dalších zápasech odrazit," uvedl trenér Poruby Ján Beňadík.

Za rozhodující označil Beňadík právě pasáž mezi 40. a 50. minutou. "Rozhodla naše nedůslednost v obraně. Navíc, jestli chcete v Šaľe uspět, tak nemůžete mít desetiminutový výpadek. Ani tohle ale nemění nic na tom, že to dnes bylo hratelné, mohli jsme bodovat. Chtělo to jen být lepší v defenzivě," řekl Beňadík.

HK Slovan Dusno Šaľa - DHC Sokol Poruba 31:26 (16:14)

Branky Poruby: Marčíková 6/1, Rechtorisová 5, Adámková 4, Šviráková 3, Kostelná 3, Tomašechová 3, Minarčíková 1, Mýlková 1.

Sestava Poruby: Roháčková, Doláková - Varmužová, Mýlková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Bártová, Minarčíková, Marčíková, Revajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.