Aktuality A-tým

Poruba jede do Šaľy, kde se těší na bouřlivé prostředí

6.11.2014, 11:57


Házenkářky DHC Sokol Poruba čekají v příštích dnech atraktivní zápasy nejen v Interlize, ale také v Challenge Cupu. Už v sobotu nastoupí svěřenkyně trenéra Jana Beňadika k utkání v Šaľe.
Ostravské házenkářky se na zápas těší, a to hlavně kvůli výborné a bouřlivé atmosféře, která tradičně v Šaľe panuje. „Lepší házenkářské prostředí v soutěži není, takže je na holkách vidět, že si chtějí tento zápas užít. Bude to pro náš mladý celek zase svátek i další obrovský test," uvedl Jan Beňadik.
Sám věří, že se jeho tým pokusí navázat třeba na domácí výkon proti Michalovcům. „Tam jsme ukázali, že se můžeme v Interlize rovnat i s těmi nejlepšími," poznamenal Beňadik, jehož tým ale dokázal doma zdolat i pražskou Slavii a Partizánske.
Šaľa má na svém kontě zatím také sedm bodů, když se nečekal hlavně domácí nezdar se Slavií nebo porážka na palubovce Veselí.
Ambiciózní celek Rudolfa Petrikoviče se tak hned v úvodu sezony dostal pod tlak a další neúspěch si tak snad už nemůže ani dovolit. „My samozřejmě výsledky Šaľy známe a viděli jsme i některé jejich zápasy. Ale my se zase chceme dívat sami na sebe a je nám jasné, že nás čeká hodně náročný duel. V Šaľe to má složité každý klub Interligy a my jsme si síly domácího celku vědomi. Přesto se pokusíme o další interligové překvapení. Sám si hlavně přeju, aby si holky zápas užily a odcházely z haly se vztyčenými hlavami," dodal Beňadik.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně