Lenka Roháčková: Chorzów ukázal, že máme na čem pracovat

14.8.2014, 15:22

Úspěšný vstup do přípravy mají za sebou házenkářky DHC Sokol Poruba. Ve svém prvním letním vystoupení porazily polský Ruch Chorzów nejtěsnějším rozdílem 27:26, v odvetě na palubovce soupeře pak vyhrály 31:24.

Jedním z důležitých článků k obratu v prvním utkání v Ostravě byla brankářka Lenka Roháčková. I když nastoupila pouze na dvacet minut druhého poločasu, pochytala řadu šancí Polek a udržela svému týmu šanci na vítězství. „Byl to super zápas. Prohrávaly jsme v poločase 10:15, pak jsme to postupně stáhly a nakonec i otočily. Vycházely nám rychlé brejky, v obraně jsme hrály pozorněji než v prvním poločase. Zároveň jsme přitvrdily, protože jsme věděly, že hlavně tvrdost v soubojích bude velkou zbraní Polek. Bylo to skvělé a jsem za toto vítězství ráda," vyznala se dvaadvacetiletá členka širšího kádru reprezentace.

Docela jste si ale zachytala.

(směje se) Docela ano. Šlo toho na mě poměrně dost. Polky ale potvrdily způsob hry, jakým se obecně prezentují, a myslím, že to byla pěkná házená.

V prvním poločase vám hráčky Chorzówa dělaly problémy především z brejků, kdy trestaly chyby při rozehrávce.

To je pravda. Dělaly jsme mnoho chyb a byly jsme nepřesné v rozehrávce, ale to se stává. Tímto jsme jim ale darovaly tři čtyři trháky, kterými získaly náskok a odskočily nám na pět branek. Myslím, že to bylo hlavně naším přičiněním.

Myslíte, že na vašem výkonu bylo vidět, že jde o první zápasy?

Zřejmě ano. Určitě nám to ukázalo, že máme ještě na čem pracovat. Přece jen je začátek sezony. Výhry nás ale mohou povzbudit, uvolnit hlavy a dodat sebevědomí do dalších zápasů, které nás čekají.

Jak se osobně cítíte v této fázi přípravy, kdy nabíráte kondici?

Myslím, že všechny jsme ztuhlé, bolí nás těla, ale to k tomu patří, takže s tím nikdo z nás nemá problém. Teď to jen musíme vyběhat (směje se).

Obecně příprava nebývá oblíbenou částí sezony. Jak je to ve vašem případě? Máte ji ráda?

Většina ji ráda nemá, také jsme s holkama trochu nadávaly (směje se). Ale ne, já to beru v pohodě. Vím, že příprava musí být. Kdyby nebyla, tak bychom se v soutěži asi potom divily.

Jste brankářka. Liší se vaše tréninky výrazně od hráček v poli?

Jsou jiné v tom, že máme speciální brankářské tréninky, kdežto holky trénují zase své herní věci. Je to především fyzicky hodně náročné, ale věříme, že nám to pomůže.

Minulou středu jste se poprvé mohly přesvědčit, jak vám to půjde bez Michaely Hrbkové. Přece jen další hráčku, o které víte, že v utkání určitě dá alespoň deset branek, nemáte.

Nemáme, ale už jsme se o tom bavily a já to v jednom rozhovoru také říkala. Musíme se semknout a nahradit ji. Je nutné, abychom byly více obětavé, jedna bojovala za druhou, a když Míša nastřílela deset, tak teď všechny dohromady musíme dát dvacet branek.

Důležité však je, že jinak kádr zůstal pohromadě.

Máme hodně mladý a perspektivní kádr, který se určitě bude dále vyvíjet. Je dobře, že jsme zůstaly spolu. Máme na čem pracovat a doufám, že když se během přípravy sehrajeme, tak by to mohlo být hodně dobré.