Aktuality A-tým

Poruba vyhrála ve Zlíně a zajistila si bronzové medaile

17.5.2014, 18:29

Ostravské házenkářky dokázaly vyhrát také na půdě Zlína v poměru 31:21 a mohou se radovat ze třetího místa a bronzových medailí. Bohužel ve Zlíně nebyl nikdo z funkcionářů ČSH, který by děvčatům medailovou odměnu za celosezónní tvrdou práci předal.

Do třetího zápasu série sice vstoupily lépe svěřenky trenéra Petera Sabadky, přesto se Poruba nevzdala a ještě do konce poločasu manko snížila na rozdíl jediné branky. „Domácí hráčky měly do utkání lepší vstup a trvalo nám, než jsme se dostali do tempa. Rázem vedl Zlín o pět branek a něco jsme s tím museli udělat," líčil těsně po zápase lodivod Sokola Ján Beňadík. „V polovině první půle jsme se ovšem uklidnili a zlepšili hru v obraně. Stejně jako v předchozích zápasech nás podržela vynikajícími zákroky Markéta Doláková, což byl také jeden ze stavebních kamenů úspěchu," chválil Beňadík zkušenou porubskou gólmanku.

Druhý poločas vyzněl jednoznačně lépe pro Porubu. Ostravanky hned ve druhé minutě skóre srovnaly a o další dvě minuty později již byly po brance Michaely Hrbkové poprvé v zápase ve vedení. Tahounka Poruby zaznamenala celkem třináct branek z toho šest ze sedmimetrových hodů. Vedení už do konce utkání Sokolky nepustily a mohou se radovat ze třetího místa samostatné české soutěže. „Ve druhé fázi zápasu jsme skóre otočili a v tomto momentě jsme utkání dostali definitivně pod kontrolu. Myslím, že jsme potvrdili celosezónní výkonnost a v sérii jsme vyhráli zaslouženě. Rozhodla větší kvalita na naší straně. Před sezonou jsme si dali cíl skončit do třetího místa, což se nám podařilo," zhodnotil trenér Poruby počínání DHC v sérii o konečné třetí místo.

Kaňkou na utkání je neúčast činovníků Českého svazu házené, takže hostující hráčky po posledním zápase sezony, kterém vybojovaly třetí místo, žádné bronzové medaile neviděly. „Je to určitá skvrna na utkání, která nás mrzí. Děvčata odvedly dobrou práci a i přes porážku s Mostem je třetí místo úspěch. Je to k zamyšlení, že zde nebyl nikdo ze svazu a děvčata si nemohou užít bronzové oslavy s medailí na krku," říkal závěrem zklamaným hlasem Ján Beňadík.

3.zápas série: HC Zlín - DHC Sokol Poruba 21:31 (14:13)

Branky Poruby: Hrbková 13/6, Uhráková a Rechtorisová po 5, Šviráková 4, Adámková 3, Revajová 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Konečný stav série: POR-ZLN 3:0.

HC Zlín: Mahďáková, Černá, Turociová - Nudni, Tothová, Sobieská, Nygrýnová, Očadlíková, Hradilová, Vlková, Marčíková, Pospíšilová, Kamenářová, Handlová, Brandová, Budayová. Trenér: Peter Sabadka.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková, Tomašechová, Šviráková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Poláchová, Bělohoubková, Revajová, Uhráková, Varmužová. Trenér: Ján Beňadík.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně