Aktuality A-tým

Házenkářky Poruby mají jasný cíl: slavit o víkendu zisk bronzu

15.5.2014, 12:20

Série o konečné třetí místo a zisk bronzových medailí se o víkendu stěhuje do Zlína, kde bude domácí celek odvracet dva mečboly DHC Sokol Poruba. Ostravské házenkářky věří, že se jim podaří ve Zlíně sérii na tři vítězné zápasy ukončit.

Poruba v domácích zápasech potvrdila roli papírového favorita, což ale neznamená, že bv ostravské házenkářky považovaly sérii za rozhodnutou. „Budeme chtít v každém případě navázat na výkony z Ostravy, kde jsme vcelku jasně vyhrály. V druhém utkání ale Zlín naznačil, že bez boje nám nic rozhodně nedá. Já ale věřím, že to zvládneme a třetí vítězství urveme," uvedla zkušená porubská házenkářka Lucia Uhráková.

Trenér Ján Beňadik věří, že se odvety ve Zlíně v duchu fair play. „Je konec sezony a holky z obou týmů toho mají už plné zuby, proto jsou i ke zraněním náchylnější. Věřím, že diváci uvidí zase agresivní tvrdou házenou bez zbytečných zákeřných faulů. Prostě, že bude k vidění dobrá házenou dvou nejlepších celků z Moravy a Slezska. Do Zlína se ale celý tým těší, což bylo znát i na trénincích. Z týmu je cítit, že chce letošní sezonu v každém případě zakončit vítězně.," dodal Beňadik.
Sobotní utkání začíná ve Zlíně v 16 hodin, ve stejný čas by se hrálo v případě vítězství domácího celku i v neděli.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně