Aktuality A-tým

Lucia Uhráková: V obraně jsme se semkly a pomohly brankářce

11.5.2014, 22:38

Poruba zvládla i druhé domácí utkání v sérii o konečné třetí místo a také ve druhém duelu porazila Zlín o sedm branek. Konečné skóre je ovšem zavádějící, svěřenkyně trenéra Beňadíka čelily větší polovinu utkání houževnatému soupeři.


Lucie, konečné skóre hovoří o sedmibrankové výhře, ovšem podle průběhu to bylo daleko vyrovnanější utkání. Je to tak?

V závěru zápasu nám už víceméně vyšlo vše, na co jsme sáhly. Problém byl v nedostatečně agresivní obraně v první polovině zápasu. Brankářce jsme vůbec nepomohly. Včera nám vše vycházelo a dávaly jsme lehké branky. Do té doby, kdy nám nešla obrana, jsme se trápily i v útoku.

Co bylo ještě příčinou, že jste se větší polovinu utkání přetahovaly se Zlínem o vedení?

V prvním poločase nás i brankářka soupeře lehce vychytávala, ale ve druhém jsme se už více semkly a šlo nám to lépe. Rychlé góly z protiútoku, to byl základ. Hraje se vám lépe, pokud dáváte takové snadné branky.

V poločase to bylo vyrovnané, přesto jste musely do přestávky umazávat náskok soupeře...

To jsme sice stáhly před poločasem, ale byly jsme v poslední minutě dokonce ve vedení a Zlín to srovnal. Soupeř nám dnes neodskočil tuším na více než dvě branky, takže to v dnešní házené není nic hrozného. Řekla bych, že to nebylo nic dramatického. Byla to jen otázka času, kdy se v obraně lépe semkneme a pomůžeme naší brankářce.

Kde tedy hledat klíč k vítězství. Lepší obrana a tím si vynucení faulů Zlína? Hrály jste pět přesilovek.

Základem byla zlepšená obrana a výborně chytající brankářka, je to tak. Samozřejmě když jsme hrály v přesilovce, tam se to hraje snadněji a je větší šance vstřelit gól. To co jsme včera měly stabilní, tedy obrana a brankářka, to konečně začalo fungovat. Markéta pochytala spoustu šancí z křídelních prostorů, což nám hodně pomohlo.

Nyní máte před sebou utkání na palubovce Zlína. Proměníte hned první mečbol k ukončení série?

Ty povinné domácí dva body jsme uhrály, to bylo hlavní. Chtěly bychom teď v co nejkratším čase sérii ukončit a vyhrát hned první zápas ve Zlíně. Zlín si tady určitě jel pro jednu výhru, takže je výborné, že jsme je k ní nepustily.

Po vyřazení s Mostem to bude pro vás dostatečná útěcha, pokud si pověsíte na krk bronzové medaile?

O první místo už teď nemůžeme bojovat, takže jednoznačně jdeme alespoň po třetím místě a medaili.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma Genetrix JS Property Invest ALVI CZ a.s. Národní sportovní agentura Český svaz házené Seyfor G&E Trading Vodotech Aqualia InBido Pod Zofinkou

PLAY OUT 2024

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Zora Olomouc6204194:19825
2.DHC Plzeň6411184:17924
3.Handball club Zlín6213181:17813
4.DHC Sokol Poruba6303174:17812

Nejlepší střelkyně