Sokol zvládl i druhé utkání a do Zlína jede se třemi mečboly

11.5.2014, 19:50

Poruba vyhrála i druhé domácí utkání série o třetí místo v poměru 28:21 a příští víkend ve Zlíně můžou svěřenkyně trenéra Beňadíka získat bronzové medaile. Nedělní utkání ovšem bylo dramatičtější a Poruba o svém vátězství rozhodla až ve druhém poločase.

V úvodu utkání se stejně jako v prvním duelu dostala do vedení Poruba. Révajová dvěma brankami darovala Sokolu náskok, jenže ten už v desáté minutě domácí celek stihl prohospodařit. Zlínské házenkářky byly rázem efektivnější a dostaly se dokonce do vedení o dvě branky. Sokol v té době nedokázal celých šest minut prostřelit Lenku Černou. Poté se však domácí hráčky chytily a přetahovaly se se Zlínem o vedení. Do kabin se nakonec šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce se oba celky nadále střídaly ve vedení, ovšem poté pomalu Poruba přebírala iniciativu. Zlepšila obranu a výborně začala chytat Markéta Doláková. Zlín v útoku ztrácel půdu pod nohama a před koncem střílely branky víceméně jen domácí házenkářky. Poruba ukořistila po boji i druhé vítězství a už příští víkend mohou mít ostravské házenkářky na krku bronzové medaile.

Hlasy trenérů po utkání:

Peter Sabadka (Zlín): „Gratuluji soupeři ,a pokud jsem včera říkal, že jsme místy hráli trapně, tak dnes jsme hráli o sto procent lepší. Sice jsme prohráli o sedm branek, ale hráli jsme o sto procent lépe. Utkání bylo dlouho vyrovnáno a rozhodly vyloučení, ze kterých padly laciné branky. Soupeři to pomohlo k vítězství."

Ján Beňadík (Poruba): „Já jsem rád, že jsme i druhé utkání zvládli. Je pravda, že Zlín vstoupil do utkání více agresivněji a daleko více chtěl zápas zvládnout než včera. Měli jsme trochu problém srovnat se s mírou agresivity, když to bylo o něco volnější. Trvalo nám to tedy déle, než jsme se s tím srovnali. Pak jsme se zklidnili a kolem pětatřicáté minuty jsme utkání dostávali průběžně pod kontrolu."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 28:21 (12:12)

Branky: Hrbková 10, Uhráková 6, Šviráková a Adámková po 3, Rechtorisová a Révajová po 2, Mýlková a Minarčíková po 1 - Brandová 5, Marčíková 4, Tóthová a Hradilová po 3, Pospíšilová 2, Sobieská, Nygrýnová, Handlová a Budayová po 1. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 8/5 - 4/2. Diváci: 180 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková, Tomašechová, Šviráková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Bělohoubková, Revajová, Maiwaelderová, Uhráková, Varmužová. Trenér: Ján Beňadík.

HC Zlín: Mahďáková, Černá, Túrociová - Nudni, Sobieská, Nygrýnová, Očadlíková, Brzozková, Hradilová, Vlková, Marčíková Š., Pospíšilová, Handlová, Brandová, Budayová. Trenér: Peter Sabadka.