Poruba vstoupila do série o třetí místo se Zlínem jasnou výhrou

10.5.2014, 19:49

Domácí Sokol Poruba si bez problémů poradil se zlínskými házenkářkami a po výhře 29:22 si připisuje první výhru v sérii hrané na tři vítězná utkání. Černou kaňkou duelu je zranění Aleny Leškové, teprve se ovšem uvidí jak vážné zranění kolene bude. Druhý zápas se hraje v neděli od 18 hodin.

DHC vstoupilo do utkání aktivněji, zejména dvojice Leona Šviráková s Michaelou Hrbkovou přidávaly jednu branku za druhou. Výborně si vedla také zkušené Lucia Uhráková, se kterou měly hráčky hostí problémy. Zlín dal v rozmezí šesté a dvacáté minuty pouze jedinou branku a to ještě díky sedmimetrového hodu. Po úspěšném zásahu Hrbkové měla Poruba náskok pět minut před koncem poločasu již desetibrankový. Do kabin se šlo při osmibrankovém trháku svěřenkyň trenéra Jána Beňadíka.

Zlín ve druhé půli hru zlepšil a vynutil si také přesilové hry. Jenže Sokol si svůj náskok s přehledem držel. Navíc domácí kouč mohl v poli prostřídat všechny hráčky, v brance vystřídala na poslední minuty výborně chytající Dolákovou Sabina Bártová. S osobní obranou Michaely Hrbkové si domácí celek dobře poradil. Uvidíme, jak se budou prezentovat obě družstva v neděli.

Hlasy trenérů po utkání:

Peter Sabadka (Zlín): „Chtěl bych pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Hlavně v prvním poločase a jeho úvodu jsme měli špatný pohyb a nebránili jsme dobře. Na brankovišti jsme měli při hře pět na pět velké díry hlavně při přesunech. Působili jsme velice špatně, řekl bych, že místy i trapně. V závěru poločasu jsme se lehce chytili, kdy jsme dokázali soupeře také přerušovat. Díky slabé první půli jsme prohráli, ve druhém poločase jsme alespoň dokázali zkorigovat výsledek. Doufám, že zítra budeme hrát lépe. A co vymyslet na zítra? My jsme vlastně hráli to, čím bychom soupeře chtěli přehrát. Ovšem působili jsme místy trapně. Máme svou představu, ovšem když jsme předpokládali, že Uhráková bude nosnou hráčkou Poruby. A ta si pak v zápase dělá s námi co chce a dohrává situace jak chce, to je velký problém. Když navíc nejsme schopni přerušit útok soupeře, natož ubránit, tak je něco opravdu špatně."

Ján Beňadík (Poruba): „O zápase rozhodlo úvodních dvacet minut, o kterých se zde již mluvilo. Náš vstup do zápasu byl výborný. Věděli jsme, že soupeř bude chtít hrát osobní obranu na Míšu Hrbkovou, proto jsme to chtěli řešit trochu jinak. Vyšlo nám to a další vývoj se odvíjel od úvodu zápasu. Děvčata musím pochválit, protože podaly bojovný výkon a jsem rád, že herní projev byl takový jaký má být. Teď se jen připravit na zítra aby měl zápas opět dobrý konec pro nás. Ohledně zranění Aleny Leškové budeme vědět více později, nyní jela na magnetickou rezonanci."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 29:22 (18:10)

Branky: Hrbková 9, Šviráková 6, Adámková 4, Uhráková 3, Tomašechová a Revajová po 2, Chovancová, Minarčíková a Bělohoubková po 1 - Tóthová 7, Sobiská a Hradilová po 4, Pospíšilová 2, Očadlíková, Brzósková, Marčíková, Brandová a Budayová po 1. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/5. Diváci: 165 diváků. Stav série: 1:0.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Mýlková, Lešková, Tomašechová, Šviráková, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Bělohoubková, Révajová, Uhráková, Varmužová. Trenér: Ján Beňadík.

HC Zlín: Mahďáková, Černá, Túrociová - Nudni, Sobieská, Nygrýnová, Očadlíková, Brzozková, Hradilová, Vlková, Marčíková Š., Pospíšilová, Handlová, Brandová, Budayová. Trenér: Peter Sabadka.